Дві сторони веб-дизайну, або чим відрізняються UX від UI

UI-UXdesigning

Дві сторони веб-дизайну, або чим відрізняються UX від UI

Увійти в IT-бізнес, який обіцяє цікаву роботу, високі зарплати та карколомну кар'єру, можна різними шляхами. Але багато кого зупиняє думка, що в цьому світі все вирішує знання мов програмування, малозрозумілі коди та складна математика. Але це не зовсім так — адже важливим (а найчастіше і вирішальним) фактором стає не пошук інформації та робота з базами даних, а дизайн веб-сторінки. Тобто майже звичайне малювання.

Якщо ви хотіли б увійти в цей світ повноправним учасником, вам допоможуть курси по ui ux дизайну. Що ж це таке, та що ховається за цими абревіатурами? І наскільки складно освоїти такі вміння?

Що таке UI та UX дизайн?

Якщо вам здається, що сайт досить просто намалювати, ви на півсотні років відстали від сучасних віянь. На сьогодні хороший дизайн повинен орієнтуватися на психологію користувача, його візуальне сприйняття, та бути зручним. Тому виділилося два взаємно доповнюючі напрямки розробки дизайну: UI та UX.

Ці абревіатури походять від термінів англійською: "Інтерфейс користувача (UI, User Interafce) та "Досвід користувача" (UX, User eXperience). Поняття взаємно перетинаються та доповнюються, тому їх часто плутають. Але вони принципово відрізняються.

UI-дизайн

UI-дизайн визначає візуальну складову сторінки та її зовнішній вигляд, пропонуючи швидку та зручну взаємодію користувача з ресурсом. Він включає:

— шрифти;

— колірну палітру;

— форму та колір кнопок та іконок;

— зображення та анімацію, включаючи "слайдери" та "каруселі";

— розташування об'єктів, а також багато іншого.

UX-дизайн

Він відповідає за взаємодію користувача з ресурсом. Цей напрямок дизайну відображає логічність використання ресурсу, зручність та привабливість роботи. Він включає:

— інформаційну архітектуру;

— проектування роботи з активними елементами сайту.

Якщо користувач здійснив дію, але не отримав підтвердження (не випливло вікно підказки або не перейшов на наступний етап), це приклад непродуманого UX.

creative-web-designer-planning-application-framework-mobile-phone-user-experience-ux-concept-1536x86

Як стати проектувальником інтерфейсів?

Незважаючи на відмінності, обидва типи дизайну повинні розроблятися одночасно. Замовник, видаючи техзавдання, хоче отримати і привабливу картинку, і зручний інтерфейс. Тому під час навчання розробників сайту пропонується пройти загальний курс ux ui дизайну.

Найчастіше один розробник мусить розмістити на сторінці всі необхідні керуючі та інформаційні елементи сайту (UI-дизайн) та створити прототип зручного, швидкого та інтуїтивно зрозумілого управління (UX-дизайн).

Зазвичай кожен дизайнер спеціалізується в одному напрямку, але може і поєднувати їх. Тому хороші курси дизайну забезпечують базові знання з обох цих напрямків і дають можливість розпочати роботу в галузі IT.