Як вибрати меблі для кухні

Без гарних та зручних меблів кухня буде неповноцінною. Тому, плануючи в приміщенні ремонт, потрібно правильно вибрати не лише оздоблювальні матеріали та побутову техніку, набір посуду, але й шафи, столи, стільці.

Як вибрати меблі для кухні, вкластись у бюджет та не прогадати з якістю, — читайте далі.

З чого почати

Кухня — багатофункціональне приміщення. Тут члени родини не лише щодня готують їжу, а й споживають смачні страви, приймають гостей, проводять час за розмовами. Тому важливо вибирати меблі, що відповідають кожній з можливих функцій. Для цього потрібно:

  • скласти перелік необхідних елементів;
  • вибрати колір;
  • оцінити практичність матеріалів, що використовуються для їх виготовлення;
  • продумати варіанти розстановки меблів.

Важливо врахувати кожну деталь: від великої шафи до маленької полички.

Вибираємо колір

Під час ремонту необхідно визначитись, який колір на кухні буде домінуючим, щоб відштовхуватись від нього при покупці меблів, фіранок, аксесуарів. Він залежить від уподобань мешканців дому або квартири, вибраного стилю. Але не варто забувати про такі прості правила:

  • світлі відтінки візуально збільшують простір;
  • темні — варіант для великих приміщень;
  • яскраві й насичені — здатні зробити кухню стильною, сучасною;
  • контрасти доцільні лише для просторих кімнат.

На думку психологів, нейтральний білий посилює вплив на людину інших кольорів. Яскраві відтінки, властиві овочам та фруктам, збуджують апетит. Синій, блакитний, фіолетовий, оливковий слід вибирати тим, хто планує найближчим часом дієту або правильне харчування.

Визначаємось зі стилем

Існує багато стилів, які можна вибрати для оформлення кухні. Але найбільш популярними є наступні.

Класика

Вона ніколи не виходить з моди, але обходяться такі рішення недешево через використання натуральної деревини або матеріалів, максимально до неї наближених. Як правило, такі кухні масивні, тому підходять для просторих приміщень з високими стелями та великими вікнами.

Модерн

Меблі в цьому стилі здатні вписатись в кімнату з будь-якими розмірами. Вони прості та функціональні, добре продумані, лаконічні, виконані переважно у світлих кольорах. Близьким до цього напрямку є мінімалізм.

Хай-тек

Ще один сучасний стиль. Такі кухні підкорюють своєю простотою і, водночас, максимальним комфортом. При виготовленні меблів переважно використовуються скло, пластик та метал.

Прованс

Це напрямок, який робить приміщення затишним та функціональним. Його краще вибирати для просторих кімнат, де зможуть поміститись дерев'яні та плетені меблі, лляний текстиль, глечики з глини.

Матеріал

Кухні з деревини відносяться до представницького класу. Вони екологічні та якісні, але не кожному по кишені. Більш доступними їх аналогами є меблі з МДФ та ДСП. Але всі ці матеріали бояться вологи.

Ще одна альтернатива деревині — мультиплекс, створений шляхом склеювання тонких листів з натурального дерева різних порід. Він стійкий до вологи та деформації. Для виготовлення фасадів також використовуються пластик, скляні та металеві вставки. Вибір матеріалу переважно залежить від стилю, в якому виконані меблі.