Не працює пульт від телевізора: як вчинити?

В повсякденному житті для управління та налаштування телевізора використовується пульт дистанційного керування. У основі функціонування більшості їх лежить інфрачервоний сигнал, оскільки пульти до телевізорів оснащені інфрачервоним портом прийому команд. За допомогою пульта дистанційного керування можна передавати команди та управляти телевізором. Після певного часу користування багато хто з нас виявляє, що пульт від телевізора не працює. Причин тому може бути декілька. В цій статті ми розглянемо їх та розповімо про способи вирішення проблем.

Не працює пульт від телевізора

Чому пульт не працює

Слід сказати, що в більшості випадків, якщо справа не стосується банальної зміни батарейок, відмова ПДК передавати сигнал телевізору означає необхідність купівлі нового маніпулятора. Купити пульт до телевізора в Україні можна в інтернет-магазині www.agsat.com.ua де є широкий вибір подібних рішень.

Давайте розглянемо найпоширеніші причини виходу з ладу пульта для телевізора:

  • батареї або акумулятор вичерпали свій ресурс;
  • стався збій робочої частоти пульта;
  • механічне або будь-яке інше пошкодження кнопок або мікросхеми.

Як бачимо, причин не так і багато. Всі вони, так чи інакше, вирішуються – від елементарної зміни батарейок до заміни пульта, що вийшов з ладу, на новий. При поломці існують два варіанта вирішення проблеми – спробувати відремонтувати ПДК своїми руками, або просто купити новий.

Пульт не працює: самостійний ремонт

Спочатку важливо пройти інструкції з перевірки всіх можливих джерел проблеми. Існують стандартні моменти, які ми помічаємо одразу. Вони нам вказують на проблеми з пультом дистанційного керування. Зазвичай неполадки мають такий характер:

  • при натисканні кнопок зміна каналів та регулювання гучності ускладнені або взагалі не відбуваються;
  • відсутня реакція світлодіода на надсилання сигналу.

Якщо у вас такі ознаки, то рекомендуємо провести такі наступні дії:

  1. Витягти акумулятори чи батарейки пульта. Через деякий час вставити назад.
  2. Якщо пульт почав працювати, то це говорить про можливе окиснення клем, що тримають акумулятори.
  3. Якщо сигнал не з'явився, то треба продовжити діагностику.

Подальші дії, що стосуються виходу з ладу пульта, треба робити методом виключення. Відзначимо такі етапи.

Заміна елементів живлення

Найчастіша причина млявої роботи ПДК – необхідність заміни елементів живлення – батарейок чи акумулятора. Зазвичай хороші батареї працюють 2-3 роки, але китайські аналоги, якими оснащені практично всі сучасні пульти, можуть живити пристрій менше одного року.

Регулювання частоти

Дуже поодинокий випадок, але іноді може статися довільний збій частоти або вхідного каналу на ТВ. Слід подивитися в налаштуваннях та вибрати правильну конфігурацію (TV/AV, INPUT, Source тощо).

Неакуратне поводження та банальне зношування – ось дві основні причини, чому доводиться купити новий пульт для телевізора. Якщо необережно відноситися до пристрою, часто кидати на підлогу, випадково сідати на нього, занадто сильно натискати кнопки, поломка пульта неминуча.