Математика і музика: чому корисно розвивати ці навики в дитини

Думка про те, що математика і музика якимось чином ставляться один до одного, багатьом здається дивною. Але таку закономірність помітили ще стародавні греки. Відомий вчений Піфагор навіть створив математичну теорію музики, визначивши арифметичні зв'язки між звуками.

Сучасні дослідники пішли далі – провели ряд експериментів, з'ясувавши, що діти, яким легко даються точні науки, також добре проявляють себе в грі на музикальних інструментах, і навпаки. Такий збіг не випадковий, оскільки за обробку звуків і логічне мислення (завдяки йому у нас виходить вирішувати арифметичні задачі) відповідає одна і та ж частина скроневої кори головного мозку. Більш того, вчені довели, що дану область можна розвинути у дітей.

Чому корисно з дитинства віддавати дітей на музику і математику

Відповідь проста – в ранньому віці мозок швидше і легше засвоює нову інформацію, більш активно розвивається. Тобто, віддавши дитину на додаткове вивчення математики і в музичну школу з раннього дитинства, можна виростити людину з розвиненим логічним мисленням або віртуозного музиканта. Крім того, ці заняття допоможуть розвинути ряд інших корисних навичок і умінь:

  • гарну пам'ять;
  • вміння концентруватися;
  • посидючість;
  • логічне, аналітичне і просторове мислення та ін.

Всі ці якості допоможуть дитині в подальшому – при вступі до вишу, освоєнні сучасної спеціальності (в тому числі, і в сфері IT), успішній самореалізації в професії. Як бачимо, геніями народжуються не завжди. Здібності до музики і математики дійсно можна розвивати.

Як допомогти дитині у вивченні музики і математики

В першу чергу – найняти педагога для додаткових занять. На Букі репетитора знайти можна, як для уроків гри на музичних інструментах, так і вивчення математики. На сервісі представлена ​​велика кількість анкет викладачів з різних міст. Підібрати відповідного фахівця можна для занять офлайн чи онлайн.

Допоможуть у вивченні точних наук і музики також і інші методи: відеоуроки, гуртки, курси. Відмінним стимулом займатися послужить і яскравий приклад. Наприклад, можна розповісти дитині про генія Леонардо да Вінчі, який був талановитим художником, письменником, винахідником, математиком, фізиком і музикантом. Він навіть придумав нову конструкцію ліри, змінивши форму інструменту. Або можна поставити в приклад нашого сучасника Гуеріно Маццола. Математик зі Швейцарії відомий також як джазовий піаніст і музикознавець. На його рахунку вже близько десятка випущених альбомів, а записи виступів можна знайти на YouTube.

Крім того, заняття музикою і математикою також є гарною "зарядкою" для мозку. Вони допомагають в розвитку інтелекту, підвищують загальний рівень IQ, покращують пам'ять і грамотність.

Однак дитині потрібно забезпечити максимально різнобічний розвиток. Тому крім музики і математики, приділити увагу варто також мовам (найняти репетитора або знайти на курси на Buki), фізичній підготовці (записати в спортивну секцію).

Чому дитині важливо забезпечити всебічний розвиток

Багато батьків намагаються записати дітей в різні секції, підбирають їм гуртки або курси і репетиторів. Це прагнення себе виправдовує. Дитина не тільки отримує всебічний розвиток, а й може уникнути розладів в роботі мозку в старості.

Доведено, що заняття музикою, малюванням, спортом сприяють більш активному розвитку мозку, а ще формують хобі на все життя. Захоплення в зрілому віці, в свою чергу, знижують ризик виникнення психічних захворювань (наприклад, хвороби Альцгеймера, деменції).

Іншими словами, додаткові заняття в дитинстві не тільки сприяють розвитку інтелекту, пам'яті і мислення. Вони також допомагають знайти корисні захоплення на все життя, які допомагають тримати мозок в тонусі і рятують від проблем з психічним здоров'ям в старості.