Вона автор численних книжок для дорослих та дітей, вiдомий український поет-філософ, поет-пісняр, адже понад сорок її віршів покладено на музику, прозаїк, літературознавець, мовознавець, богослов, член Нацiональної Спiлки письменникiв України, яка своїм зрілим художнім словом плекає неповторний, багатий, незрівнянний світ України, з його особливою духовною принадою та красою.
Тетяна Василівна Майданович народилася 18 квітня 1957 в селі Андрієвичі на Житомирщинi, в селянській сім'ї. В 1990 закінчила філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка та згодом аспірантуру Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні.
Свiй трудовий шлях розпочинала оптиком на заводі, далі працювала вихователькою дитячого садка, літературним консультантом газети "Молода гвардія", науковим співробітником Інституту української мови НАНУ, заступником головного редактора. Нині — головний редактор, заступник директора видавництва "Криниця"
У творчому доробку Тетяни Майданович вже понад десяток прекрасних поетичних збірок та прозових книжок, сповнених любові до людей, до рідної мови, Батьківщини, а саме: "Голубий кришталь" (1980), "Завжди зі мною" (1983), "Квітневий дощ"(1985), "Насіння диких трав", "Золотий пісок" (1988), "Калина цвіте пізно" (1990), "Покаянна молитва" (1999—2000), лірична поема "Христос і Прометей" (1999), а також видання у співавторстві зі схимонахинею Єкатериною (Київською) "Відверта розмова. Духовна правда про людську душу", "Калиновий птах"(2006), "Охоронниця слова.Казки і казкові історії" (2013) та "Країна Українія"(2016), в тому числі для дітей. А також співавтор науково-популярного видання "Духовна скарбниця. Святе Письмо про сучасність і майбутнє світу(2004), літературний редактор збірника "Багатобарвне Літо", співупорядниця збірника афоризмів із творів Тараса Шевченка "Шевченкова криниця" та автор досліджень з історії української літературної мови на матеріалі проповідей ХVII столiття. В газеті "Літературна Україна" (2005), надруковано поему "Жовтогаряче Небо". У перiодицi, в колективних збірниках друкувалися також численнi літературознавчі, богословські та публіцистичні статті.
Однiєю з особливих книг в творчості Тетяни Василівни стала книга "Калиновий птах" — пісенник з віршами і музикою до них, створений у співпраці з композитором, вчителькою за фахом, Людмилою Левченко (Бутухановою). Її розділи – неначе окремі книги для читачів різних поколінь – від наймолодших до найстарших. Цю пісенно-поетичну книгу Тетяни Майданович, найпершими отримали лауреати дитячого конкурсу "Шевченко в моєму серці" "Шевченківського фонду — ХХІ століття" — саме в день її виходу у світ у видавництві "Криниця".
Прозова збірка "Охоронниця слова. Казки і казкові історії", це відверта розмова про віковічні моральні цінності народних казок, що заохочують до праці, вчать бути відповiдальними, не байдужими та милосердними. На зустрічi з читачами Тетяна Майданович пiдкреслювала : " Ця книжка для мене дуже дорога. Я писала її усе життя, починаючи зі школи. Слухала мамині казки, а потім складала їх сама і мріяла видати для дітей. І ось нарешті ця мрія здійснилася!".
Казкові пригоди у цій книжці тісно пов'язані з реальним життям, із щоденними турботами і радощами дітей та дорослих, з їхніми сердечними бажаннями. Казки вчать берегти рідну природу, шанувати народні звичаї, рости працьовитими і справедливими. А головне — бути відповідальними за свої слова і вчинки. Письменник Анатолій Качан, лауреат премії ім. Лесі Українки, так охарактеризував книжку "Охоронниця слова. Казки і казкові історії": "Такі видання — подарунок і для дітей, і для дорослих. Вихід у світ книжки Майданович — непересічна подія у сучасній дитячій літературі. Казка ніколи не втратить свого значення, до того ж у Тетяни Майданович вона пов'язана з сучасністю. У казках Майданович дитина знаходить опору для себе, свою дорогу в житті".
У листопаді 2016 року у видавництві "Криниця" вийшла нова поетична збірка Тетяни Майданович "Країна Українія", адресована дошкільнятам і школярам, а також педагогам та вихователям. Це книга про дітей і для дітей Сюжети віршів приваблюють своєю життєвою правдою, яка у почуттях, вчинках, подіях своєрідно поєднана із казковістю. Тематика їх різноманітна: рідна Батьківщина, її історія, природа, життя дітей, розмова про любов до праці та високі людські якості. У ній є гра і мудра розмова, гумор і серйозність, легкість і глибина. Книга допомагає юним читачам відкривати світ, що оточує, веде дбайливо стежиною життя, даруючи довірливо важливі підказки.
Народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, знаний в Українi художник книги, пiдкреслював, що "…цю книжку можна назвати справжнім "дитячим гімном України", настільки цілісно авторка подає модель рідної країни, з різними відтінками барв почуттів та вражень у щоденному житті".
Книжка "Країна Українія" Тетяни Майданович є чудовим творчим посібником для навчання на уроках рідної мови, літератури, навіть історії України або й для співу, а чи для позакласних заходiв.
За історично вивірені, морально-естетичні та високоемоційні поезії, які важливі для формування, збагачення патріотичного світогляду як у дітей, так і в дорослих в книгах "Охоронниця Слова. Казки і казкові історії" та "Країна Українія" авторка Тетяна Майданович, видавництвом "Криниця" та творчим об'єднанням дитячих письменників Київської організації Національної спілки письменників України висунута на присудження премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за твори для дітей та юнацтва за 2017 рік.
"Книги "Охоронниця слова" і "Країна Українія" Тетяни Майданович, на мою думку, будуть стояти в першому ряду найвидатніших творів сучасної української дитячої літератури" — написав заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч Польської культури, голова творчого об'єднання поетів КО НСПУ Станіслав ШЕВЧЕНКО.
Тетяна Майданович є дивовижно добрим і чутливим автором, яка своїми простими, доступними і водночас високохудожніми творами прищеплює дітям та дорослим любов та особливу ніжність до свого рідного – українського. Як говорить сама авторка, вона сповнена великого бажання і натхнення сказати щось найдорожче, найважливіше через слово та малюнок — дитині й світу.