Кичинський Анатолій Іванович

Біографія

  • Кичинський Анатолій Іванович

Шевченківська премія 2006 року за книги поезій "Пролітаючи над листопадом" та "Танець вогню" була присуджена добре відомому нашому сучаснику — Кичинському Анатолію Івановичу (1950), українському поетові, почесному громадянину Херсона.

Народився Анатолій Іванович 4 квітня 1950 року в селі Преображенка Чаплинського району в родині колгоспників.

Поетичне обдарування виявилося дуже рано: навчаючись ще в 5-ому класі, він пробує писати перші вірші. А вже з 17 років починається його творчий шлях.

Любов до слова привела Анатолія Івановича на філологічний факультет Херсонського педагогічного інституту.

У студентські роки з’являються його поетичні твори на сторінках обласних, а потім і всеукраїнських часописів "Вітчизна", "Київ", "Дніпро", "Україна", "Жовтень", "Ранок", в альманахах "Вітрила", "Сузір’я", Поезія", "Степ" та в багатьох колективних збірках.

Перша книжка Анатолія Кичинського побачила світ у 1976 році. Це поетична збірка "Вулиця закоханих дерев", на яку звернула увагу літературна критика і за яку її автор був удостоєний обласної премії. Після виходу цієї збірочки стало зрозуміло: на літературному небосхилі Херсонщини з’явилася нова зірка. Роком пізніше Анатолій Іванович був прийнятий до Спілки письменників України.

Маючи природне обдарування, він виточував свою поетичну майстерність, навчаючись в 1981 році на Вищих літературних курсах при Літінституті ім. О.М.Горького.

Збірка "Землі зелена кров", що вийшла у 1982 році була удостоєна літературної премії ім. П.Усенка.

На сьогодні у доробку поета більше 15 поетичних книг, виданих в Україні (Київ, Сімферополь, Херсон), а також у Російській Федерації (у перекладі російською мовою), в яких широко представлені інтимна і пейзажна лірика, художньо осмислюються місце людини у часі і просторі, духовні цінності життя.

Анатолій Кичинський натхненно працює і як перекладач, наближаючи до українського читача здобутки світового письменства. Йому належать переклади грузинських, угорських, єврейських, білоруських та російських авторів. Зокрема, української версії писаної латиною знаменитої поеми епохи Відродження "Пісня про зубра" білоруса М.Гусовського.

Поет є автором текстів багатьох популярних пісень. Вірші "На відстані сльози", "Пливе над світом біла наша хата", "Підковане щастя", "Сама здогадайся", "Золота моя жінко…", "Накинь на плечі плащ", "Свічка" та інші покладені на музику такими відомими українськими композиторами, як П.Дворський (Київ), О.Грицишин (Кривий Ріг), Ю.Поліщук (Рівне), А.Шейченко (Херсон), М.Бурмака (Київ) та інш.

У 2013 році побачила світ нова збірка поезій "Небажаний свідок" Анатолія Кичинського, що вийшла у чернівецькому видавництві "Букрек" в серії "Третє тисячоліття: українська поезія".

Відкриваючи для себе Кичинського як поета, читачі мають знати, що він є ще й професійним художником. Ним створено низку високохудожніх живописних полотен, одним з яких проілюстровано збірку "Небажаний свідок", це фрагмент картини "Спрага", яку видавці органічно винесли на обкладинку видання.