- Який з вивчених віршів Шевченка є яскравим зразком філософської лірики?
"Мені однаково...".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Якими постають українці у творчості Т. Шевченка?
"Народ шукає в геніях себе". Ці слова В. Симоненка досить точно передають сутність історичного покликання геніальної особистості: бути не лише духовним провідником і пророком, а й дзеркалом, яке найоб'єктивніше відображає "лице і характерну поставу свого народу". У цьому зв'язку Т. Шевченко своє призначення виконав сповна...
Читати відповідь повністю → - Які твори написав Шевченко в період "трьох літ"?
"Розрита могила" (1843), "Чигрине, Чигрине" (1844), "Сон" ("У всякого своя доля") (1844), "Кавказ" (1845), "Великий льох" (1845), "І мертвим, і живим..." (1845), "Наймичка" (1845) та ін.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Якою була остання книжка славетного українського поета Т. Шевченка?
Останньою книжкою поета був "Буквар" для простих людей та української малечі. Автор багато мріяв і про те, як напише ще книжки з географії, історії України, етнографії, арифметики.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Якою поезією відкривався "Кобзар" 1840 року? Що ви знаєте про цю поезію?
Поезією "Думи мої, думи мої..." Це своєрідне кредо молодого поета, де викладено погляди на мистецтво взагалі й на художнє слово зокрема. Думами він називає свої заповітні мрії, задушевні прагнення, своє образне слово. Крім теми покликання митця, у творах чітко виражене невдоволення тогочасною дійсністю. До поезії музику писало багато композиторів, зокрема С. Воробкевич, Я. Степовий, Є. Козак, та піснею твір став із народною мелодією.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →
Популярні твори автора:
- Сон ("У всякого своя доля...")
- Катерина
- Мені однаково, чи буду...
- І мертвим, і живим, і ненарожденним...
- Заповіт