Маланюк Євген
Контрольні запитання
- Скільки років поет провів у вимушеній еміграції?
Сорок вісім років Є. Маланюк жив поза межами Батьківщини. Але все своє життя він присвятив служінню рідному народові. І його поезія — яскраве підтвердження цьому.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - У чому виявляється неоднозначність образу України в творчості Є. Маланюка?
Головна тема поезій Є. Маланюка, визнаного українського "імператора" залізних строф, співця "абстрактів і контрастів",— Батьківщина, Україна, проблема її державності в минулому, сучасному й майбутньому:
Внук кремезного чумака,
Січовика блідий праправнук,
Я закохавсь в гучних віках,
Я волю полюбив державну.
Для поета, який народився і виріс серед безмежжя херсонських степів, образ рідної Вітчизни постає як символ степової Еллади. Змальовуючи його, Є...
Читати відповідь повністю → - Що у творах Є. Маланюка означав Рим, а що Еллада?
Пишучи про Україну, він звертається до неї, називаючи Степовою Елладою. Цим іменем поет підкреслює слабкість держави, яка має талановитий, роботящий, але з лінивою душею народ. Залізний Рим для поета — це уособлення сили і фізичної, і духовної, це сильна держава, народ якої не можна підкорити, поставити на коліна.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Який стилістичний прийом часто використовує письменник, пишучи про Україну?
Протиставлення. Для нього вона кохана й розпусниця, свята й відьма. За допомогою таких характеристик образ набуває більшої експресивної сили.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які стосунки склалися у Євгена Маланюка з іншими поетами "празької школи"?
"Празької школи" як організації чи спілки ніколи не було. До "празької школи" пізніше стали зараховувати тих митців, які у 20-ті роки перебували в Чехословаччині і там починали друкувати свої твори.
Євген Маланюк був абсолютно незалежною людиною і поетом, він не визнавав жодних авторитетів; критикував митців старшого покоління, звинувачував їх у безхребетності. Творчість Є. Маланюка була особливою. Він шукав і знаходив свій шлях у літературі...
Читати відповідь повністю → - Яку роль у житті Євгена Маланюка відіграло Єлисаветградське училище, де він навчався?
На початку XX століття у місті Єлисаветграді було близько 80 тисяч жителів. Та невелике містечко мало таке училище, якому могли б позаздрити і значно більші міста. У різні роки його закінчили письменники: А. Тарновський, Я. Івашкевич, Дон-Амінадо (М. Шполянський), М. Станіславський; художники: П. Покаржевський, О. Фойницький, О. Осмьоркін; композитор К. Шимаковський, піаніст Г. Нейгауз, актор Г. Юра, лауреат Нобелівської премії І. Та-сим, філософ Африкан Шпір...
Читати відповідь повністю →