У казці згадуються такі квіти: лілії, рожевий мак, а в квітнику Мар'яни ростуть "і чорнобривці, і тоя, і любисток, і рута, й канупер, і м'ята кучерява, ще й повної рожі кущик невеличкий, та все те барвінком хрещатим обплетено.".
Лілії – багаторічні цибулинні трави. Стебло є безпосереднім продовженням цибулини, вкрите листям — з листками, які локалізуються в нижній частині. Листки — лінійні, лінійно-ланцетоподібні, овальні, чергові або розміщені кільцями. Квітки складаються з 6 пелюсток, зібраних у китиці. Плід — довгаста коробочка.
Мак – рід рослин з родини макових з великими червоними, рожевими (рідше жовтими або білими) квітками. Рід об'єднує понад 100 видів рослин, з яких найпоширенішими є мак дикий та мак городній.
Чорнобривці – рід однорічних трав'янистих рослин родини айстрових. Рід містить приблизно 50 видів, які зростають у Південній Америці й південній частині Північної Америки. Чорнобривці цвітуть влітку і восени. Їх квітки мають багряно-золотисті кольори. Листочки темно-зелені, Вирізьблені по краях.
Тоя, або аконіт – рід багаторічних трав'янистих рослин родини жовтецевих. Корені потовщені, веретеноподібні або ріпоподібні; листки пальчасто-роздільні. Квітки зигоморфні з пелюстковидними чашолистками, зібрані в просту або розгалужену китицю. Відомо понад 300 видів, поширених в Північній півкулі. В Україні — 17 видів, більшість в Карпатах і Прикарпатті, інші переважно в лісостепу. Майже всі рослини цього роду містять отруйний алкалоїд — аконітин.
Любисток – багаторічна рослина з прямим, порожнистим, циліндричним, угорі галузистим пагоном заввишки до 2-х метрів. Листки досить великі, блискучі, пірчасто-розсічені, зубчасті. Квітки дрібні, ясно-жовті, зібрані в складний зонтик. Цвіте в червні-серпні.
Рута – багаторічна рослина, яка цвіте жовтими квітками, не росте у природних умовах високогір'я Українських Карпат і крім того вона є отруйною рослиною та під час збору викликає на шкірі неприємний сип.
Канупер – багаторічна сильно ароматична трава 30–80(120) см заввишки. Стебло прямостійне, у перерізі 5-гранне, волосисте, із залозками, просте або розгалужене.
Кучерява м'ята – трав'яниста, багаторічна рослина висотою до 40 см, з горизонтальним кореневищем, відрізняється світло-зеленими, кучерявими листочками і відсутністю різкого, охолоджуючого ефекту через менший вміст ментолу.
Повна рожа (оожа городня, рожа рожева, рожа садова або шток-рожа) – вид квіткових рослин родини мальвові. Це шерстисто-волосиста, багаторічна рослина 80–250 см заввишки з довгими китицями великих п'ятичленних квіток різного забарвлення — від білих та рожевих до червоних, темно-фіолетових і чорних. Листки п'яти-семи-лопатеві, округлі або серцеподібні, по краю тупо-зубчасті.
Барвінок. Стебла барвінка – повзучі, розгалужені, у вузлах укорінюються. Листки – еліптичні, шкірясті, вічнозелені, голі, зверху блискучі, по краях гладенькі. Квітки – двостатеві, правильні, пазушні, поодинокі, на довгих квітконосах. Оцвітина – подвійна, п'ятичленна.