Хто з українських та зарубіжних письменників звертався до теми влади землі над селянином? Чим відрізняється інтерпретація Ольгою Кобилянською від розкриття теми землі зарубіжними митцями?

Відповідь на контрольне запитання

Тема влади землі над селянином належить до вічних тем у мистецтві. Вона сягає міфології античних часів. Деметра, грецька богиня родючості і землеробства, навчила людей, як обробляти лани під зернові культури. У 19 ст. цю тему порушували французький письменник Оноре де Бальзак ("Селяни"), польський – Владислав Реймонт ("Селяни"), німецький – Вільгельм Поленц (трилогія "Сільський священник", "Селяни", "Могильник"), російський – Гліб Успенський ("Влада землі"), а також українські – Іван Нечуй-Левицький, Панас Мирний, Василь Стефаник та інші.

Якщо у творах зарубіжних митців селянин – об'єкт співчуття, знедолена людина, за якою з далекої відстані спостерігає "об'єктивний" і "байдужий" наратор, то в "Землі" Ольги Кобилянської – суб'єкт творення внутрішнього світу, який виростає немов із землі й змальовується крізь призму вірувань, забобонів, дії чар, приворотного зілля, ворожби, снів, передчуттів, містичних явищ.