Кокотюха Андрій — Гімназист і Чорна Рука
Контрольні запитання
- З яких учинків і слів видно, що і Шпиг, і Юрко люблять собак? Що ви знаєте про бульдогів?
Про любов Шпига і Юрка до собака свідчить те, що обидва поділилися з бульдогом їжею. Юрко віддав собаці бублики, а Шпиг – шматок хліба з ковбасою. Детектив розповів хлопцеві, що колись сам тримав пса. Він трагічно загинув: хотіли вбити Шпига, а пес кинувся на кулю. Побачивши бульдога, Шпиг одразу зрозумів, що такі собаки не гуляють вулицями просто так, не залазять у порожні будинки, де лежать трупи.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - За змістом повісті А. Кокотюхи "Гімназист і Чорна Рука" складіть і запишіть план.
1. Юрко отримує записку від Чорної Руки і йде назустріч пригодам.
2. Мертвий чоловік і знайомство з детективом Шпигом.
3. Новий друг Юрка – бульдог Джентльмен. Знайомство з Лізою.
4. Важлива справа, пов'язана з порцеляновою статуеткою.
5. Нелегке випробування гімназистів.
6. Шпиг пояснює Юркові, що насправді відбувається, і розповідає про щоденник Олеся Добрянського.
7. Щоб допомогти Олесю, Юрко мусить знайти Чорну Руку...
Читати відповідь повністю → - Коротко передайте зміст перших чотирьох розділів повісті, відповівши на запитання хто? де? коли? чому?
Хто? Юрко Туряниця – восьмикласник, який навчається у Першій зразковій київській гімназії.
Де? Місто Київ, Поділ, спалений дім.
Коли? 5 година дня.
Чому? Юрко отримав погрози і вимоги принести гроші, інакше буде біда.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Про які історичні події згадує автор у творі? Як ви вважаєте, для чого?
Твір видали вперше у 2016 році, і автор порушує проблему російсько— української війни, яка почалася у 2014 році. Не випадково згадано і про бій під Крутами, адже сучасні події твору тісно переплетені з історичним минулим. У повісті згадано про Олеся Добрянського-старшого, який був учасником бою під Крутами 29 січня 1918 р...
Читати відповідь повністю → - Прокоментуйте спосіб виявлення правопорушника, до якого вдався директор школи. Чому він не спрацював?
Директор школи Марко Іванович Андронакі зібрав усіх в залі, і учні були попереджені про те, що ті, хто причетний до цього, будуть виключені, а їхні батьки заплатять за нове обладнання. Далі всі пішли по класах, але нікому не дозволялося виходити з них. Можна було йти лише до вбиральні. Ті, хто ітиме туди, матиме шанс зайти до директора чи до свого класного керівника і назвати ім'я чи імена порушників, або самому зізнатися. Таким чином директор хотів, щоб учні підозрювали одне одного...
Читати відповідь повністю → - У чому полягає інтрига детективу "Гімназист і Чорна Рука"?
У детективній повісті А. Кокотюхи "Гімназист і Чорна Рука" переплітається кілька інтриг: рекет у школі, інспірований загадковою Чорною Рукою; зникнення щоденника, який розповідає про героя Крут і допомагає перейменувати одну з київських вулиць; історія незаконно ув'язненого бійця АТО; зрив міжнародної зустрічі через статуетку китайського бовдура. Інтрига тримає читачів в напрузі, а також сприяє загадковості, таємничості у творі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Хто такий детектив? Чи можна вважати малого Туряницю детективом? Чому?
Детектив – фахівець з розслідування злочинів, який може працювати у поліцейських структурах або бути приватним, тобто надавати детективні послуги приватним чином. Часто приватні детективи працюють у взаємодії з правоохоронними структурами. Юрка Туряницю не можна назвати справжнім детективом, але він опинився в центрі подій, розслідує злочин разом зі справжнім детективом. Також від Юрка залежали пошуки Чорної Руки, яка могла знати, хто саме убив Зозуленка...
Читати відповідь повністю → - Чому однокласники підсміювалися з дворянина Лева Голіцина? Охарактеризуйте цього персонажа.
Лев називав себе нащадком дворянського роду. Хлопця так назвали батьки, але ровесники вперто кликали його Левком. Голіцин не тримався окремо від інших, але в боротьбу з "тридцятками" не встрягав і називав себе "нейтральною Швейцарією". Товариство не надто від того потерпало. "Був Лев Голіцин слабосильний, блідий, намагався обходити бійки та інші небезпеки стороною"...
Читати відповідь повністю → - Що ви знаєте про детектив як кіножанр? Які ознаки детективу наявні в повісті А. Кокотюхи "Гімназист і Чорна Рука"?
Детективний фільм – жанр, основу якого складає розслідування злочину, зазвичай убивства. Більшість кінодетективів є екранізаціями літературних творів...
Читати відповідь повністю → - Як би ви пояснили правила закладу освіти, у якому навчався Юрко Туряниця?
Правила гімназії були дуже суворими, адже там не було першого попередження. Воно завжди було єдине: порушив правила Першої зразкової – вибачення не приймається, терміну випробування не дають. Учень одразу переходить у звичайну школу.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →