Королів-Старий Василь — Мавка Вербинка
Контрольні запитання
- Кому ти співчував/співчувала, читаючи казку? Чому?
У який момент це почуття було найсильнішим?
Викликають співчуття чорновухий Заєць, якого поранили мисливці; усі мешканці лісу, які ховалися куди могли; роздратований на мисливців Лісовик; поранена Лисичка; родина Куріпок; дика Кізочка; лісник, який потрапив у яму для вовків. Найсильніше ми співчуваємо саме пораненим звірам та ліснику, якого у ямі міг з'їсти Вовк.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - На твою думку, лише співчуття змусило лісника заховати Кізоньку?
Лісник заховав Кізоньку не лише із співчуття, а й тому, що його просила гожа дівчина. Її слова розм'якшили серце лісника. Також він міг боятися, що коли не захистить Кізоньку, то лісові чарівні істоти завдаватимуть йому шкоди, коли він перебуватиме в лісі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Розкажи про добрі вчинки Мавки-Вербинки. Як до неї ставиться автор казки?
Мавка-Вербинка зробила багато добрих вчинків: покликала своїх подружок на поміч, коли прийшли мисливці, допомагала пораненим і конаючим; врятувала Кізочку, а згодом і доброго лісника. Автор ставиться до неї дуже позитивно...
Читати відповідь повністю → - Хто з персонажів казки є носіями добра, хто – зла?
Носіями добра є Мавка-Вербинка, Хухи, Мавки Ясининка, Дубовинка, Вільхівка, Кленівка та Шипшиночка, Лісовик, добрий лісник, чорновухий Заєць, Кізонька, Водяник, Русалки, сойки, ракші, Лисичка, родина Куріпок, а носіями зла є мисливці, пси, Вовки.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому міфічні істоти не хочуть показуватися людям?
Міфічні істоти не показуються людям, бо не хочуть привертати до себе зайву увагу. Вони прагнуть жити у своєму лісі в спокої та гармонії, спілкуватися лише між собою, таємно допомагати Ліснику, робити добрі справи, не чекаючи подяки.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому, на твою думку, Мавка хотіла допомогти звірам?
Мавка-Вербинка прагнула допомогти звірам, бо була дуже добра, вміла співчувати, хвилювалася за долю інших. Їй було жаль поранених, які мусили довго мучитись перед смертю. Саме тому вона наказала Хухам кликати інших Мавок, щоб йти за мисливцями і знаходити поранених та конаючих. Їм вона надавала першу допомогу, а потім доглядала до одужання.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що є реальним, а що фантастичним у цій казці?
Реальним є життя лісника у лісі, полювання з собаками на лісових звірів і птахів, а фантастичним є усі чарівні істоти (Лісовик, Мавки, Хухи), які приходять на допомогу лісовим звірам і людині, вміють розмовляти і бути невидимими.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як думаєш, що означають імена мавок?
Крім Мавки-Вербинки, у лісі жили Ясининка, Дубовинка, Вільхівка, Кленівка та Шипшиночка. Ім'я кожної залежало від того, у якому дереві мавка ховалася на день: ясен, дуб, вільха, клен, шипшина. Мавка-Вербинка ховалася у великому дуплі старої верби над болотом.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ти оцінюєш вчинки мисливців?
Мисливці робили неправильно, їхні жорстокі вчинки мають бути засуджені і покарані, адже так поводитися не можна. Людина не повинна порушувати спокій лісових звірів, ранити чи вбивати їх.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Якби Мавка була людиною, яку професію вона могла б обрати?
Мавка могла б стати ветеринаром, лікарем, працювати в різних рятувальних службах. Вона могла б відкрити притулок для тварин, займатися охороною природи.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →