- Чи змінювалося ваше ставленя до Славка так само, як і у хлопців? Чи можна покластися на цього незграбного, нудного хлопчину у відповідальний момент?
Так, моє ставлення до Славка змінювалося разом зі ставленням Сергія і Митька. Спершу Славко лише жаліється, але насправді він не боягуз, вміє дружити, знаходить спільну мову з дітьми і дорослими. У відповідальний момент на нього можна покластися, бо він, як і Митько, вміє бути винахідливим, інколи навіть хитрим.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чи можна було сподіватися на таку розв'язку?
Те, що хлопці переможуть – очікувана розв'язка, а те, що це буде заслугою Славка, – ні.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чи справедливо, на вашу думку, вчинило журі? Чи погоджуєтесь ви з тим, що Славка потрібно було нагородити? За що саме?
Славко отримав спеціальний приз за те, що не розгубився, бо грав лежачи. Сергій і Митько дивувалися: "Славкові, цьому тюхтію, боягузу і скиглію, дали спеціальний приз". На мою думку, журі вчинило справедливо, бо лише Славко не розгубився і виконав своє завдання.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чим займалися Митько з Сергієм на спортивній годині?
Друзі втікали до річки, бо вона їх найбільше приваблювала. Там вони збудували пліт, щоб хоч якось компенсувати те, що у сусіднього табору були човни, а в них – не було.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому всі відразу знайшли місце для рибалки і "лиш один Славко ходив, мов сирітка, уздовж берега, але його звідусюди гнали"?
Хлопці обрали собі місця з вечора, коли кидали принаду у воду, а Славик єдиний, хто ввечері не ходив підгодовувати рибу.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому загін був упевненим, що вони виграють конкурс пісні? Яку ідею на конкурс вигадав загін? Чи сподобалась вам така ідея?
Митько вважав, що дуже легко виграти конкурс, але Ірина Василівна сказала, що потрібно придумати щось цікаве. Добре було те, що був свій акордеоніст. Тренувалися співати у лісі. Люська запропонувала ще й піраміду зробити. П'ять днів діти ходили в ліс і там співали, і всім це дуже подобалося. Митько мав нести стілець для Славка, щоб той сів і грав, бо стоячи Славко не міг грати на акордеоні. В день конкурсу Митько придумав ще дещо цікаве: буде стріляти ракетою, яку дістав десь у хлопців.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому під час змагання на кращого рибалку ніхто на спіймав жодної рибини?
Хлопці потайки один від одного підгодували рибу ввечері, тому зранку вона не клювала, бо переїлася.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому твір "Найкращий намет" можна вважати повістю?
Твір Ярослава Стельмаха "Найкращий намет" – повість (великий за обсягом епічний твір, у якому детально розповідається про багато подій з життя дійових осіб).
У "Найкращому наметі" є такі ознаки повісті:
зображення багатьох подій з життя одного або кількох головних героїв;
розповідний спосіб викладу;
тривалий час дій;
докладність розповідей про події;
прозова форма.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що вирішив зробити Митько у першу ніч у таборі? Чим закінчилася його ідея?
У першу ніч Митько вирішив полякати дівчат, але зайшов не у той намет і потрапив до начальника табору. Чоловік привів Митька до його намету і сказав: "Я тобі полякаю! Іще хоч один вибрик — і поїдеш до тата й мами. Он подивись: твої товариші сплять уже давно".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що є зав'язкою сюжету?
Зав'язкою є приїзд хлопців до табору і знайомство зі Славком.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →