- Чим віддячував Сіроманець своїм рятувальникам? Наведи один приклад відданості вовка людям.
Сіроманець завжди сидів в ярах за висілком і терпляче чекав, доки Андрійко Лях покатається на лижах зі своїми однокласниками. Вовк вів дітей у виселок додому. Коли Андрійків тато повертався додому, Сіроманець першим чув "газони" ще за горбами, мчав їм назустріч, сідав у машину. Свою відданість людям вовк довів, коли врятував Андрійка під час заметілі у лісі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чого навчає читачів повість М. Вінграновського "Сіроманець"?
Повість навчає нас жити в гармонії з природою; бережливо, з повагою ставитися до матінки-природи, частинкою якої є й людина; розрізняти добро і зло; бути милосердними й співчутливими; цінувати дружбу та взаємодопомогу. Потрібно гуманно ставитися до беззахисних тварин, захищати їх, цінувати вірних друзів та завжди приходити на допомогу тим, хто її потребує. Попри всі випробування, які трапилися на шляху хлопчика й вовка, попри людські негативні вчинки, зло та жорстокість, у творі перемагає дружба та вірність.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Сашко розказав Чепіжному про місце перебування Сіроманця? Чи хотів він вовкові лихого? Як ти поясниш такий вчинок хлопчика?
Сашко розповів Чепіжному про місце перебування Сіроманця, бо хотів похвалитися, що вовк живий і здоровий, що йому добре живеться. Хлопчик зовсім не хотів вовкові лихого, бо вболівав за його долю.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Сіроманець і Чепіжний здавна були заклятими ворогами?
Саме Чепіжний вистріляв усіх вовчиць і вовченят Сіроманця. Вовк про це знав. Крім того, Чепіжний усім брехав, що саме вовк з'їв його козу восьмого березня, тому хотів помститися.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Сіроманець підійшов до хат своїх заклятих ворогів? Що він хотів цим вчинком сказати людям?
Сіроманець підійшов до хат своїх ворогів, щоб показати, що не боїться їх. Вовк прийшов помирати сам, і якби Чепіжний був вдома, то одразу застрелив би його.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що ви дізналися про минуле життя Сіроманця?
У минулому Сіроманець водив зграю, був гарним вожаком, але тепер він старий і сліпий. Також читач дізнається, що вовчиць і вовченят Сіроманця хтось постріляв, і вони часто сняться вовкові.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що у відповідь зробив Чепіжний? Чи міг ти передбачити, що його помста вовкові триватиме? Чому він так зробив?
Чепіжний вирішив їхати у висілок, довести, що вовк належить йому, і забрати його. Це можна було передбачити, бо Чепіжний надто сильно марив вовком, постійно думав про помсту і славу для себе. Також він поїхав по вовка бо йому було соромно за той випадок, коли Сіроманець втік із кузні.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ви вважаєте, які Сашкові риси вдачі сподобалися Галі Грушецькій? Якою ви побачили Галю?
На мою думку, Галі Грушецькій сподобалися у Сашкові відважність, мужність, готовність допомогти Сіроманцю. Дівчинку я уявляю доброю, сміливою, вона відмінниця, їй подобається Сашко. Галя турботлива, адже допомагає Сашкові збиратися в Одесу, робить повідок, приносить їжу для хлопця і вовка.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як випадок урятував напівмертвому Сіроманцеві життя?
"…Вовка закотило в лісосмугу, він обійняв лапами якусь деревину, навіть учепився за неї зубами, але вітер відірвав його і від неї. Його котило на вогні невеликого висілка, і він нічого не міг удіяти — тільки-но ставав на свої вкрай знесилені лапи, як вітер здував його з них і робив своє... Знайшли його льотчики. Вранці капітан Петро Лях біг на фіззарядку і за щось зачепився, впав. Витрусив сніг з-під майки, придивився — собака.".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як військові поставилися до Сіроманця? Чим Андрійко схожий на Сашка?
Військові добре поставилися до вовка: "Петро Лях розпалив плитку, його товариші-льотчики миттю збили в кутку гаража вовкові клітку з дверцятами, принесли м'яса і води.". Андрійко, син капітана Петра Ляха, так само, як і Сашко, зрозумів вовка, не боявся його, доглядав, а потім проводив разом з ним вільний час.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →