- Які художні засоби використані в спогадах Климка про дядьків паровоз?
То був веселий і мудрий паровоз… Він міг мчатися, по-молодецьки жбурляючи шапки сивого диму під вагонні колеса, а міг нищечком, як довга чорна щука, підкрастися під самісінький барак, поставити на землю дядька Кирила із залізною скринькою в руці, потім гучно зачахкати трубою, мовби зареготавши, і задки швидко покотитися на станцію.
У цьому уривку автор використав метафори та персоніфікацію, адже дядьків паровоз постає тут як жива істота з власним характером і поведінкою.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Якого ефекту досягає автор повісті, використовуючи прийом повтору в такому реченні: "В очах [Климка] бриніли сльози, бриніла сиза роса на бур'янах і кавунячому огудинні, а руки так трусилися, що він міцно сплів їх пальцями й затис між коліньми"?
Автор використовує прийом повтору, щоб підсилити, підкреслити стан Климка: хлопець тяжко кашляє, він тремтить від холоду і не може ступити кроку босими ногами, а надворі вже осінь. Тому навіть природа в його очах тремтить від втоми, кашлю, холоду і голоду.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яку роль відіграє опис природи у творі?
У повісті пейзажі позначають місце і час твору (читач може уявити собі де і коли відбувається подія). Наприклад, "У степу було тихо. Блищали од сонця стерні і ковила понад шляхом, сріблилася важка, обвішана разочками роси павутина. Вдалині, між телеграфними стовпами й некрутими пагорбами, мріли рожеві, мов спалахи багать, крейдяні гори", "Сонце підбилося по той бік скирти, тінь від неї покоротшала і потеплішала. Гори над степом удалині стояли білі, мов пухнасті на погоду хмари"...
Читати відповідь повністю →