Порівняйте образи Тома Сойєра та Гекльберрі Фінна. Що об'єднує й що відрізняє цих героїв (риси характеру)? Як вони поводять себе в різних ситуаціях (у тому числі кульмінаційних)?

Відповідь на контрольне запитання

Том Сойєр – заповзятливий, грайливий хлопчисько років 12-ти, справжній хвалько, що обожнює красуватися перед іншими хлопцями. Том втілює собою безпечність і чудовий світ дитинства середини 19 ст.. Його кращі друзі – Джо Гарпер і Гекльберрі Фінн. Колись був закоханий в Еммі Лоренс, але пізніше її місце в серці Тома зайняла Беккі Течер. У Тома є звідний брат Сід, двоюрідна сестра Мері і тітка Поллі. Не дивлячись на непосидючий характер, Том багато читає, перевагу віддає пригодницькій літературі.

Гекльберрі Фінн – одноліток Тома Сойєра, волоцюга, що не має власного житла. Його мати померла, а батько – п'яниця, який не дбає про сина й згадує про нього лише тоді, коли йому від Гека щось потрібно. Хлопець не ходить до школи, до церкви, харчується недоїдками, одягнений у лахміття, яке викидають дорослі. Його кращий друг – Том Сойєр, втім усі хлопці містечка хотіли б дружити з Геком не зважаючи на заборону батьків. Гекльберрі здатний подбати про себе. Рано подорослішати його змусило важке життя, але хлопець із задоволенням бере участь у всьому, що задумує Том.

Том і Гек цілком різні: за вихованням, родинними звичаями й цінностями, способом життя. Ставши друзями, вони спільно вигадують щоразу нові пригоди, створюють проблеми для самих себе і дорослих. Водночас інколи вони опиняються у важливих місцях, вчасно і доречно у такий спосіб допомагаючи людям. Хлопці кмітливі та вигадливі, але не байдужі до чужої біди, відважні, уміють ризикувати й знаходити правильні рішення в складних життєвих ситуаціях.