У яких розділах читачі знайомляться з основними героями твору та життям містечка Санкт-Петербурга? Доведіть, що ці розділи можна вважати експозицією повісті "Пригоди Тома Сойєра". Придумайте назви для них.

Відповідь на контрольне запитання

У першому розділі читач знайомиться з головним героєм – Томом, його тіткою Поллі, братом Сідом, у другому розділі – з негреням Джімом, Беном Роджерсом, у третьому – Беккі Течер, її сім'єю, у четвертому – з Мері, Еммі Лоренс, суддею Джефом Течером, вчителем недільної школи, у п'ятому – з місцевим священником, у шостому – з Гекльберрі Фінном, у сьомому і восьмому – з Джо Гарпером, вчителем містером Доббінсом. Перші вісім розділів можна назвати експозицією повісті, адже у них ми знайомимося з героями твору, ознайомлюємося з обставинами їхнього життя, часом і місцем, де відбуваються події. А от наступний, дев'ятий, розділ є зав'язкою, адже подія на цвинтарі, коли Том і Гек бачать вбивство людини, є ключовим моментом розгортання подій, різкий поворот в їхньому перебігу.

Назви до розділів: 1 – "Бешкетник Том", 2 – "Винахідливий маляр", 3 – "Нове кохання Тома", 4 – "Том отримує Біблію", 5 – "Жук і пудель у церкві", 6 – "Домовленість з Гекльберрі Фінном", 7 – "Беккі Течер", 8 – "Том і Джо Гарпер грають у Робін Гуда".