Чи можна назвати похід арготинців на Собор Паризької Богоматері організованим народним повстанням? Чому глава називається "Хай живуть веселощі!"? З якою метою відправляються волоцюги в похід? Чим закінчується цей похід?

Відповідь на контрольне запитання

Похід арготинців справді можна назвати організованим повстанням. Жорстокі закони Середньовіччя травмують людські долі, породжують зубожіння народу, його моральне убозтво. Але на зламі епох у свідомості людей поступово з'являється моральне почуття. Воно знайшло своє найяскравіше вираження у повстанні волоцюг, які штурмують Собор Паризької Богоматері, щоб визволити Есмеральду. Цей виступ був жорстоко придушений королівською гвардією. Та в очах Гюго важливим у ньому було те, що на штурм Собору народ вело обурення несправедливістю й прагнення врятувати невинну жертву, тобто врешті-решт "моральна ідея".

Глава називається саме так, бо повстанці затіяли важливу справу. Для них це було свято, вони готували зброю, раділи, що повстануть проти несправедливості, надіялися пограбувати Собор. Крім Клопена Труйльфу, особливо виділявся Жеан Фролло.