Анна Гавальда — 35 кіло надії
Контрольні запитання
- "Дідова майстерня — це місце, де я найщасливіший у світі". Яку настанову дав дід Леон онукові?
Дід Леон порадив онукові робити що-небудь, щоб бути щасливим. Він мріяв, щоб онук був самостійним, добивався своєї мети, не жалівся на те, що чогось не може, бо нещасним бути куди легше, ніж бути щасливим.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Де Грегуар почувався комфортно?
Йому було добре лише в сарайчику дідуся за теслярними і слюсарними справами, тобто там, де його поважали і він міг щось робити своїми руками. Недаремно він говорить про себе "понад усе на світі мені цікаві мої руки і те, що вони здатні змайструвати".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - До якого рішення приходять батьки Грегуара, хто підштовхнув їх до цього?
Батьки вирішили влаштувати сина до школи-пансіону. Це порадив дідусь.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З яких предметів хлопець був першим? Про що це свідчить?
Грегуар був першим з малювання і праці, це свідчить про його творчі і технічні здібності.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Зачитай і прокоментуй заяву Грегуара Дюбоска директорові школи Граншан.
"Шановний директор школи Граншан!
Я дуже хотів би вчитися у Вашій школі, але знаю, що це неможливо, тому що в мене дуже погана успішність.
Я бачив у рекламі Вашої школи, що у Вас слюсарні і столярні майстерні, кабінет інформатики, теплиці і все таке.
Я думаю, що оцінки – не найголовніше в житті. По-моєму, важливо знати, чого ти в житті хочеш.
Мені хочеться вчитися у Вас, тому що в Граншані мені буде краще за все – так я думаю. Я не дуже повний, у мені 35 кіло надії...
Читати відповідь повністю → - Про який заклад мріє сам Грегуар? Звідки він дізнався про цю школу? Що робить Грегуар, щоб потрапити до Граншану?
Грегуар мріяв про технічний ліцей "Граншан", про який він прочитав у рекламному проспекті. Щоб потрапити туди Грегуар наважується написати заяву директору.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - У якому віці хлопчика віддали до навчального закладу? Чи подобалося йому там?
Грегуар потрапив у школу, коли йому було три роки і п'ять місяців. Коли його вихователькою була Марі, яка вчила дітей робити щось своїми руками, Грегуар почувався добре. Марі любила дітей і була гарним психологом, розуміла своїх вихованців. Вона говорила малюкам: "Недаремно прожитий той день, коли ти щось зробив своїми руками".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Фраза "Я ненавиджу школу." закінчується крапкою. Чому? Чи не краще було б вжити три крапки (...) чи знак оклику (!)? Про що свідчать розділові знаки?
Ця фраза, у кінці якої стоїть крапка, свідчить про те, що Грегуар дуже чітко усвідомлює цю думку, давно вже визначився з нею, ставиться до цього спокійно. Він не вживає знак оклику, бо це б могло означати відчуття якоїсь агресії, негативних емоцій. Грегуар знає свою проблему, розуміє, що йому дуже важко дається навчання, але ставиться до цього спокійно.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чи завжди дорослі (вчителі) знають справжні причини негідних, на їхній погляд, вчинків дітей? Наведіть приклади з тексту подібного нерозуміння між вчителями і Дюбоском.
Грегуар не записував усіх домашніх завдань, щоб батьки через нього не сварилися, але не насмілився про це сказати директрисі, коли його звинуватили у брехні і ледарстві. Він не зміг стрибнути на фізкультурі через коня, бо сильно вдарився, але посоромився сказати про це вчительці.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чи розумів Грегуар, що таке школа? Яке питання його цікавило найбільше?
Грегуар думав, що туди треба піти тільки один раз і побачити, які там іграшки. Тож наступного дня він був дуже здивований, що треба йти знову. Хлопчик плакав, а мати дала йому ляпас.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →