- Кому присвячено вступ до твору? Знайдіть підтвердження своєї думки в тексті.
Вступ до твору присвячено Алісі. Про це говорять останні рядки вступного вірша:
"Алісо, казку давніх днів
Сховай до сивини
В тім тайничку, де бережеш
Дитячі любі сни,
Немов прочанин квітку з піль
Своєї сторони!".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Наведіть приклади гри словами й смислами у творі.
Чарівність створеного Льюїсом Керроллом художнього світу увиразнюють не тільки дивовижні пригоди й істоти, а й різноманітні слова й вирази, що є виявом літературної гри. Мова Аліси в казковому світі перестає відповідати усталеним мовним нормам і правилам. У мовленні героїні з являється ціла низка неправильних сполучень, спеціально вигаданих автором (на зразок дитячих), щоб підкреслити належність самої героїні до цього світу. "Усе дивасніше й дивасніше!..
Читати відповідь повністю → - Назвіть імена дівчаток, які згадуються у вірші як Перша, Друга та Третя.
Старшу із сестер звали Лоріні Шарлотті, на час мандрівки на човні їй було 13 років. Середню сестру звали Аліса, їй було 10 років, а молодшу звали Едіт, їй було 8 років.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Назвіть імена казкових героїнь, у яких угадуються сестри Лідделл (шостий розділ).
Сонько називає імена трьох героїнь його казки: Олша, Асіла та Тільда. У цих іменах угадуються сестри Лідделл – Лоріна Шарлотті, Аліса та Едіт.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Назвіть улюблену фразу Королеви.
Улюбленою фразою Королеви була: "Відтяти йому голову!.. Відтяти їй голову!..".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Назвіть учасників божевільного чаювання.
Учасниками божевільного чаювання були Капелюшник, Шалений Заєць, Сонько і Аліса.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Назвіть учасників зібрання на березі. Хто головував на ньому?
Учасниками зібрання були Аліса, Миша, Качур, Додо, Папужка Лорі, Орлятко, Сорока, Канарка, Крабиха, Крабенятко і ще багато химерних істот. Спочатку головувала Миша, а потім Додо.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Опишіть Білого Кролика. Куди він так квапився?
Білий Кролик постійно поспішав. Побачивши його вперше, Аліса була здивована, бо він говорив, і їй ніколи не траплявся Кролик із нагрудною кишенькою і годинником. Білий Кролик був вишукано вбраний, з парою білих лайкових рукавичок в одній руці і віялом – у другій. Він дуже поспішав і бурмотів сам до себе: "Ой-ой Герцогиня! Вона ж оскаженіє, коли я змушу її чекати!".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Опишіть місце, де відбувалося чаювання.
Божевільне чаювання відбувалося перед будинком, де був виставлений стіл. Між Шаленим Зайцем та Капелюшником спав Сонько-Гризун, правлячи їм за подушку. Стіл був великий, але всі троє тислися з одного його краю.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Охарактеризуйте образ Аліси.
Аліса має високі моральні якості, відчуття внутрішньої свободи та власну гідність. Героїня не підкоряється ніяким обмеженням і дурним приписам. Аліса залишається сама собою й зберігає людяність і свободу.
В образі Аліси письменник утверджує свободу думки й незалежність особистості від будь-якої влади. Аліса – єдина, хто не побоявся Королеви, дівчинка зуміла уникнути її покарання у чарівному саду.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →