Пауль Маар — Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу
Контрольні запитання
- В чому полягає парадоксальність діалогу пана Пляшкера з паном Амфібером.
Кожен з них не розуміє, що тут сталося насправді. Господар горища вважає, що до нього забралися злодії, а пан Пляшкер вважає, що його хазяйка пані Моркван вийшла заміж.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Де відпочивали пан Пляшкер та Суботик?
Друзі відпочивали на безлюдному острові.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Для чого Пляшкер замовив три бляшані листки?
Він їх замовив для того, щоб самотужки створити грім.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З ким завітав у гості пан Вівторакус?
Пан Вівторакус прихопив з собою папугу Кулеса , хом'ячка Анді, морську свинку Фофо, білу мишу Кларцю.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З чого видно, що Суботик вміє розмірковувати?
Це видно з того, що Суботик дає пану Пляшкеру цінні зауваження — подумати, перш ніж загадувати бажання, визначитися, чого він дійсно хоче. Суботик розповідає йому віршик: "Де палкі бажання й сталі, там є успіх без машин, — й слон заграє на роялі, як захоче дуже він!". Цими словами він переконує татка, що людина може виконати свої бажання без будь-яких машин для здійснення бажань, головне тут — сильне бажання.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - За яких умов прийде Суботик?
Суботик прийде лише в тому разі, якщо тиждень у Пляшкера буде таким: у неділю сяятиме сонце, понеділок настане відразу після неділі, у вівторок навідається пан Вівторакус, середа припаде на середину тижня, у четвер чотири рази прогуркоче грім, а в п'ятницю його відпустять з роботи.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - На чиєму горищі опинилися Суботик і пан Пляшкер?
Вони опинилися на горищі пана Амфібера, бо Пляшкер неточно висловив бажання.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Навіщо авторові було змінювати хід подій таким чином, щоб до повернення пана Пляшкера й Суботика з безлюдного острова доклав рук саме пан Вівторакус, адже туристи могли їх також вивезти з острова?
По-перше, таким чином перевіряється істинність дружби однокласників. Стосунки Пляшкера й Вівторакуса перестають бути просто візитами ввічливості. Вівторакус переживає за друга. По-друге, Вівторакус стає причетним до здійснення бажань, до зміни подій завдяки своїм почуттям. По-третє, автор виводить читача на роздуми щодо того, що навіть благородні наміри, що реалізуються неузгоджено, можуть призводити до небажаних, а той трагічних наслідків. По-четверте, потрібно було випробувати сили машини та Суботика.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Останнє і головне бажання пан Пляшкера?
Пан Пляшкер загадав, щоб Суботик залишився з ним назавжди.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Порівняйте пана Пляшкера на початку твору та в кінці. Поясніть, які саме зміни відбулися в цьому образі? Чому, по-вашому, автору важливо було показати їх читачеві?
На початку твору пан Пляшкер безладно загадує бажання, зовсім не жаліючи про те, що цятки так швидко зникають з обличчя Суботика. Коли ж машина для здійснення бажань знову запрацювала, чоловік так само необдумано загадує різні бажання, аж машина перегрівається і перестає на якийсь час працювати. Машині він теж загадує різні непотрібні насправді бажання. Та до кінця твору він за допомогою Суботика починає усвідомлювати, що загадував зовсім не те...
Читати відповідь повністю →