- Що просвітники вважали причиною людських нещасть?
Невігластво, релігійний фанатизм, феодально-абсолютистські порядки, відсутність політичних свобод і рівності громадян.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що символісти вважали основною рисою поезії?
Музичність є основною рисою поезії символістів. За допомогою символів поєні могли спробувати інтуїтивно зрозуміти сутність явищ, сенс життя, відчути і передати найвищу красу. Зв'язком між змістом та поетичним словом стала музика.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яка доля спіткала представників "срібної доби" російської поезії?
Вони майже всі були або знищені фізично (страта, смерть у концтаборах), або емігрували, або пішли у "внутрішню еміграцію".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яке значення мала доба Просвітництва для розвитку літератури і суспільства?
У добу Просвітництва її діячі піднесли естетичні цінності, демократизували літературу, зробивши мистецтво слова доступним широким верствам суспільства. Просвітництво можна назвати революційною добою не лише за соціально-економічні та політичні перетворення, а й за перетворення у сфері духовної культури. Завдяки творчості вчених, філософів-просвітителів, письменників та діячів мистецтва людство отримало принципово нові підходи до розуміння філософських, етичних і естетичних проблем, які не втратили своєї актуальності й сьогодні.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які завдання діячі епохи просвітництва покладали на літературу?
Художню літературу вона вважали важливим засобом пропаганди просвітницьких ідей.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які завдання ставили перед собою романтики?
Головним завданням романтизму було відтворення внутрішнього світу, душевних переживань людини. Потрібно було показати парадокс внутрішнього життя, його ірраціональність. Ось чому романтики широко використовували фантастику і містику.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які історичні події визначили розвиток реалізму?
Стрімкий розвиток промисловості, Велика французька та Американська революції, боротьба за незалежність, зняття усіляких обмежень, розвиток парламентської демократії, рух феміністок, розвиток науки взагалі і природничих наук зокрема, соціальні конфлікти.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які нові грані романтичного поетичного світу з'явилися в творчості "пізніх" романтиків — Ш. Бодлера, В. Вітмена, Ф. Тютчева?
Романтики почали критикувати слово за його нездатність виражати найважливіше (знаковим у цьому плані є розробка мотиву мовчання у поезії Ф. Тютчева), їх "дратували" традиційні засоби віршування, які вони "звинувачували" в штучності та протиставляли їм ідеал розкутого пророчого мовлення. Найяскравіше цятенденція виражена в поезіях Волга Вітмена. Поети-романтики почали шукати "обхідні" стежки просування до смислу, головною з яких була музика (її роль як найвищого мистецтва обстоювали А...
Читати відповідь повністю → - Які ознаки романтичного твору?
У романтичному творі немає дистанції між героєм і автором; автор не засуджує героя, навіть якщо щиро зображує його духовне падіння, із сюжету зрозуміло, що герой не винний — винні обставини, що склалися. Сюжет такого твору, як правило, романтичний. У романтиків особливе ставлення до природи, їм до душі бурі, грози, катаклізми.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які особливості притаманні російському акмеїзму?
У ліриці російських акмеїстів складалася інша, порівняно з символістами, орієнтація на літературні традиції. Символісти орієнтувалися на традиції романтичної поезії, музичність лірики поетів-романтиків. Акмеїсти — на традиції французького класицизму XVIII століття з його вишуканістю стилю. Представники — М. Гумільов, А. Ахматова.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →