Нестайко Всеволод — Тореадори з Васюківки
Контрольні запитання
- Від чийого імені ведеться оповідь у третій книжці трилогії? А хто розповідав про пригоди в перших двох повістях?
Оповідь ведеться від імені Яви Реня, а в перших двох повістях оповідачем був Павлуша Завгородній.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Де й коли відбуваються події у другій частині твору?
Події відбуваються улітку, в Києві, куди Павлуша приїхав разом з Явою до своїх дядька і тітки. Незнайомця з 13 квартири друзі зустрічають на київському пляжі: "Бути на київському пляжі й не викупатися міг тільки якийсь хворий…". Згодом хлопці потрапляють на Кіностудію імені Олександра Довженка, де беруть участь у зйомках фільму, у якому грають епізодичні ролі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Доведіть, що насправді Ява любив свою сестричку Яришку. Які слова з тексту це підтверджують?
Те, що Ява справді любить сестричку Яришку, підтверджують слова у кінці розділу: "Дорога Яришко, люба моя сестричко, я тепер завжди даватиму тобі велосипед — коли тільки захочеш! Чесне слово!"
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З яким настроєм і почуттями Павлуша описує Київ і Хрещатик зокрема?
Для хлопця відвідини Києва — це мрія цілого року. Хоч він раніше уже був у Києві, та цього разу радість була більша, бо вони були в столиці разом з другом Явою. У хлопців прекрасний і піднесений настрій, Хрещатик вражає їх особливою атмосферою, Павлуші здається, що люди тут усі культурні і виховані. Київ, Хрещатик, метро — для хлопців це ніби свято.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - За яких обставин хлопці повернули годинника його володарю
Друзі повернули годинник під час зйомок у фільмі, де теж мали ролі. Спершу Павлуша не впізнав у акторі, який грав жандарма, того самого незнайомця, якому належить годинник. Виявилося, що актор грає у фільмі не тільки царя, але й жандарма. Його так загримували, що Ява і Павлуша не впізнали його.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Запишіть імена всіх шести баштанних бешкетників і напроти кожного з них — слова-характеристики, які їм відповідають. Яких характеристик вийшло більше — позитивних чи негативних?
Павлуша Завгородній: сам себе називає страшенно невезучим.
Ява Рень: "страшенно вредний" (за словами Павлуші, але після цієї пригоди вони стають найкращими друзями)
Антончик Мацієвський: втік з рештою хлопців, лишивши Павлушу напризволяще.
Грицько Сало: "товстий", "міг день і ніч їсти".
Степан Карафолька: "Степана ми не любили", "зразковий учень", "поводився в школі бездоганно, не бешкетував", "ходячий довідник", перебиває інших, усіма командує, був дуже задоволений і співав.
Васько Деркач: теж втік з іншими хлопцями, коли побачив діда.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Зверни увагу, як про ту саму подію розповідали Ява і Павлуша. Що ж насправді з ними відбулося?
Обидва хлопці тієї ночі налякалися. Вони однаково описують людина, яка накинулася на кожного з них тієї ночі. Хлопцям здалося, що та людина була величезна, кожний говорить про те, як було подряпано обличчя Яви. Почувши про подряпину, побачивши її на Явиному обличчі, Палуша здогадався, що вночі вони билися один з одним.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Знайди дві відмінності між Робінзоном Крузо і Робінзоном Кукурузо
1. Причина. Робінзон Крузо опинився на безлюдному острові через певні обставини (його корабель потрапив у шторм, він єдиний врятувався з екіпажу), а Робінзон Кукурузо сам вирішив жити на безлюдному острові через переекзаменовку і пригоду в кукурудзі.
2. Зв'язок зі світом. У Робінзона Крузо не було ніякого зв'язку із зовнішнім світом, він мусив обходитися тим, що знайшов на затонулому кораблі, а Робінзон Кукурузо мав зв'язок зі світом через Павлушу, який навідував його, виконував прохання.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Знайдіть і прочитайте опис зовнішності діда Варави. Які деталі опису викликали у вас усмішку? Як називають опис зовнішності героя в літературному творі?
Опис зовнішності називається портрет. Дід Варава був суворий, "Обличчя в нього сіре й плямисте, як торішнє листя. Губи тонкі й так стулені, мов у роті вода. Очі без вій, круглі й нерухомі, як у півня. Через ті очі здавалося, ніби дід навіки чимось здивований. Та це лише здавалося. Мабуть, не було уже у світі нічого, що могло б здивувати діда Вараву. Вісімдесят третій йому пішов"...
Читати відповідь повністю → - Знайти у творі два підтвердження того, що Ява й Павлуша — вірні друзі
1. Ява довіряє Павлуші таємницю про те, що тікає з дому на острів у плавнях.
2. Павлуша не може спокійно спати вдома, поки його друг сам на безлюдному острові. Тому Павлуша пливе вночі до друга.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →