- Як Гуллівер ставиться до війни взагалі і до ворожнечі двох великих імперій — Ліліпути і Блефуску?
Гуллівер розумів, що будь-яке військове зіткнення закінчується трагедією та великими втратами з обох боків. Але він, іноземець, волів би не втручатися в розбрат двох імперій. Гуллівер виконує обіцянку — він захоплює в полон флот блефускуанців і приводить у порт Ліліпутії. Однак він навідсіч відмовляється бути знаряддям поневолення хороброго й волелюбного народу.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як описано імператора Ліліпутії? Чим він вирізнявся з-поміж інших мешканців своєї країни? Яке враження у вас склалося про нього?
Імператор наблизився до Гуллівера верхи і не впав з коня, коли той, налякавшись велетня, став дибки. Зійшовши на землю, імператор з великим подивом оглядав Гуллівера з усіх боків, не підходячи, проте, ближче, як на довжину його ланцюга. З наказу імператора Лемюеля пригостили: на двадцяти візках підвезли їжу, а на десяти – напої...
Читати відповідь повністю → - Як поводився Гуллівер у Ліліпутії?
Гуллівер вважав, що його лагідна і добра поведінка мала вплинути на імператора та його двір, і йому подарують свободу.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як поводилися жителі Ліліпути щодо Гуллівера?
Вони зустріли Людину-Гору (так назвали вони Гуллівера) досить привітно, йому надали житло, забезпечили його харчуванням (а Гуллівер з'їдав стільки ж, скільки 1728 ліліпутів!). З ним привітно розмовляв імператор; після того як Гуллівер притяг на мотузці весь блефускуанський флот, йому дарують найвищий титул у країні.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як у епізоді "Захоплення флоту Блефуску" розкривається характер Гуллівера? Яке бажання імператора не виконав Гуллівер? Як цей учинок характеризує головного героя? (розділ 5-6)
Гуллівер склав план захоплення всього ворожого флоту і блискуче виконав його. З пів сотні військових кораблів ворогів він зачепив на гачки, які зробив до цього, і потягнув до Ліліпутії. Імператор нагородив його титулом нардака, найвищою почесною відзнакою в імперії. Та потім імператор висловив бажання, щоб Гуллівер знайшов нагоду і привів у його порти решту ворожих кораблів...
Читати відповідь повністю → - Яка пригода трапилася з героєм?
У результаті шторму він потрапляє на невідомий острів.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яке ставлення автора до свого героя?
Автор з повагою ставиться до Гуллівера, підкреслюючи його потяг до знань. Герой має гарну пам'ять; зійшовши на берег, він вивчає вдачу і звичаї тубільців, їхню мову. Він мужній і терплячий — двісті стріл встромилися в нього. Він має почуття справедливості: Гуллівер вважає, що імператори Ліліпутії і Блефуску не повинні ворогувати. Він міг розправитися з правителями Ліліпутії, які вирішили його знищити, але не став робити цього, тому що дав присягу. Крім того, Гуллівер невичерпний на вигадки.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які партії існували в Ліліпути і чим вони відрізнялися?
Там існували дві ворогуючі партії: прихильники однієї були прихильниками низьких каблуків, другої — високих.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які просвітницькі ідеї відображено в романі "Мандри Гуллівера"?
Просвітництво – епоха змін і оновлення. Його появу було підготовано змінами в умовах життя, які відбувалися під впливом розвитку капіталізму, природничо-наукових відкриттів та поширення раціоналізму – віри в безмежні можливості людського розуму. Зміни відбувалися в усіх сферах – релігії й політиці, освіті й вихованні, культурі й мистецтві, науці й техніці. Пріоритетними були розум, освіта, дотримання "природних прав" людини, відкриття та дослідження світу. На цих ідеях і засновано твір Свіфта...
Читати відповідь повністю → - Які риси характеру виявляє Гуллівер у полоні (за І–V розділами)? Підтвердіть свою відповідь цитатами.
Перебуваючи у полоні, Гуллівер виявив такі риси характеру: спостережливість (детально запам'ятав і описав ліліпутів і їхнє життя), благородство і великодушність (відпустив ліліпутів, котрі мало не влучили йому в око, хоч міг з ними розправитися), витримку і врівноваженість (дозволив себе прикувати на ланцюг, переборов бажання розчавити чоловічків, які бігали по ньому), доброзичливість, завзятість, комунікабельність, наполегливість (хоч не розумів їхньої мови, швидко вивчив її), терпимість, товариськість, хазяйновитість.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →