Бібліотека Української Літератури
Українська література  :  Бібліотека  :  Сучасна література  :  Біографії  :  Критика  :  Статті  :  Енциклопедія  :  Народна творчість  |
Навчання  : Реферати  : Шкільні твори  : Твори з мови  : Стислі перекази  : Запитання  : Крилаті вирази  : Словник |

Довгонос Анатолій Григорович

Всього творів автора в бібліотеці: 2
Сторінка: 
Довгонос Анатолій Григорович

   ДОВГОНОС АНАТОЛІЙ ГРИГОРОВИЧ (06.12.1937 – 28.11.2002) – український журналіст, поет, перекладач, публіцист. Народився у 1937 році в Києві. Закінчив Житомирський державний педінститут ім. І. Франка, при я кому працювала знаменита літературна студія «Перший сніп», котрою керували Максим Рильський і Василь Земляк, з якої вийшло багато українських письменників і поетів. Працював на кіностудії ім. О. Довженка, на Українському радіо, у видавництвах «Музична Україна» та «Маяк».
   З січня 1975 року жив і працював в місті Одесі. Останні 20 років – на Одеському державному телебаченні. Головний редактор головної редакції «Культура», Заслужений журналіст України, лауреат журналістської премії «Золоте перо». Автор багатьох книжок поезій, поетичних перекладів, публіцистики: «Весна Куби»,«За цю свободу», «Вітчизна або смерть», «Нью-йоркський рейд», «Переконаність», «Чолом тобі, життя», «Володькины рассказы», «Пісні» та інших. На слова Анатолія Довгоноса створено пісні композиторами І. Шамо, М. Колодочкою, В. Шаповаленко, І. Зубцовим, М. Свидюком та іншими. Член Націольної спілки журналістів України.
   Збірка поезій «Чолом тобі, життя» була представлена в 2002 році облдержадміністрацією та Обласною спілкою журналістів на здобуття Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка. А його пісня «Українці-брати» (композитор М. Колодочка) отримала першу премію у Всеукраїнському конкурсі «Українське національне відродження». Здобув диплом лауреата на І Всеукраїнському конкурсі на кращу пісню, присвячену 200-річчю міста Одеса – «Если ждёт меня Одесса» (композитор М. Безуглов).
Перелік творів: