Тичина Павло
Контрольні запитання
- Назвіть зразки пейзажної лірики П. Тичини. У яких віршах поет змальовує красу чудової української природи?
Одна з найвідоміших книжок П. Тичини, де зібрана пейзажна лірика, — це "Сонячні кларнети", куди увійшли такі вірші, як "Гаї шумлять", "Квітчастий луг", "Арфами, арфами", "Де тополя росте..." тощо. У цих віршах ми можемо побачити гармонійне поєднання людських почуттів і краси природи.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Про яку книгу П. Тичини С. Тельнюк сказав, що "це книга про страшний і криви вий час"? Яке завдання ставив перед собою письменник, коли писав її?
Про цикл віршів у прозі "Замість сонетів і октав". Дослідники творчості П. Ти чини вважають, що ця збірка — викладена в художній формі історія України 1918—1920 років. Одне з провідних завдань, яке ставив перед собою П. Тичина, — показати наслідки кривавої війни для суспільства і для окремої людини. Присвячена вона Григорію Сковороді. І зовсім не випадково: головне спрямування збірки — осмислити суть буття в нових умовах, порівняти його з вимріяним, з бажаним, якого хотів поет для себе і для народу.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Розкрийте основні теми та мотиви лірики П. Тичини
Тематика творів П. Тичини дуже багата та різноманітна. Однією з провідних тем творчості поета є тема Вітчизни. Достатньо уваги приділяє поет розкриттю духовного світу людини і краси нового дня, змальовує неповторну красу рідної природи; не залишає П. Тичина осторонь і теми матері, яка гармонійно зливається у нього з матір'ю-Батьківщиною. Вірші поета світлі, оптимістичні, життєствердні.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Хто відіграв важливу роль у формуванні світогляду П. Тичини?
Михайло Коцюбинський, саме він відкрив молодого поета. На одній із "субот" у Коцюбинського було прочитано вірша "Розкажи, розкажи мені, поле..." Згодом Тичина напише: "Я тих хвилин ніколи не забуду! Любий... Рідний!"
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Хто залучив П. Тичину до шкільного хору, навчив нотної грамоти?
Учителька Серафима Морачевська.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що засвідчила збірка "Плуг"?
Збірка "Плуг" принесла Тичині славу натхненного співця "краси нового дня" Вона засвідчила, що П. Тичина зрозумів неминучість нової доби і схилився перед нею, упокорився перед нелюдською, непоборною силою революції. Проте поряд із вітанням новій владі у збірці багато творів, які відбивають тодішній стан душі поета, його розгубленість і страх: "І Бєлий, і Блок", "26-ІІ (на день Шевченка)".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як називалася перша збірка поезій?
"Сонячні кларнети".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яка збірка П. Тичини принесла йому славу геніального поета?
Після виходу в світ дебютної збірки поезій П. Тичини "Сонячні кларнети" його почали називати князем поетів. Книга вразила сучасників письменника незвичайним небесним звучанням, неповторною ритмікою і оригінальною образністю. Кожен рядок збірки стверджував, що в українську літературу прийшов геніальний поет. Рання творчість Тичини — унікальне явище в історії національної культури.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які вірші входили до першої збірки поезій?
До збірки ввійшло 44 вірші. За тематикою їх можна умовно розподілити на три групи: вірші з пейзажними та любовними мотивами: "Гаї шумлять", "Десь надходила весна", "Сонце". Друга група — вірші про народне горе, яке принесла Перша світова війна: "Хтось гладив ниви", "Іще пташки..." Дуже близька тематично і третя група, до якої належать вірші про Україну і революцію: "Одчиняйте двері".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які збірки П. Тичини ви знаєте?
"Сонячні кларнети" (1918), "Замість сонетів і октав" (1920), "Плуг" (1920), "В космічному оркестрі" (1921), "Золотий гомін" (1922).
Переглянути відповідь на окремій сторінці →