Українка Леся
Контрольні запитання
- Визначте поетичний розмір поезій "Хотіла б я піснею стати..." та "Ви щасливі, пречистії зорі".
Амфібрахій, анапест.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Наведіть приклади поезій Лесі Українки, в яких яскраво визначився автобіографічний елемент?
Вся поезія видатної українки — автобіографічна. Серед вивчених у восьмому класі поезій яскраво автобіографічними є "Ви щасливі пречистії зорі", "Давня весна", "Хотіла б я піснею стати".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Охарактеризуйте жанрову різноманітність творчої спадщини Лесі Українки
Леся Українка — геніальна донька українського народу. Псевдонім "Українка" — виражає кровний і духовний зв'язок Лариси Петрівни Косач зі своїм народом. Поет-лірик, автор ліро-епічних поем, драматург-новатор, публіцист, критик — такі грані художнього таланту поетеси. Серед її творів — вірші, елегії, гімни, пісні, поеми, драматичні поеми
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Розкажіть про ставлення поетеси до Т. Г. Шевченка
Леся Українка дуже шанувала Кобзаря, вважала його роль в долі українського народу величезною, особливою. Коли в 1909 році у Києві було поставлено на сцені драму Лесі Українки "Блакитна троянда", гонорар за цю постановку авторка віддала на пам'ятник Тарасові Шевченку. У вірші "На роковини" вона написала про Кобзареву відданість Україні та його патріотизм.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Скільки творів налічує драматургічна спадщина Лесі Українки?
Понад двадцять діалогів, "маленьких драм", драматичних поем та віршованих п'єс. Вони принесли письменниці славу драматурга-новатора і стали новим явищем у світовій театральній культурі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - У чому полягає особливість громадянської лірики поетеси?
Характерні особливості громадянської лірики Лесі Українки полягають у злитті автобіографічних та громадянських мотивів. Вона мріє за допомогою слова пробудити національну свідомість співгромадян, запалити в них прагнення волі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - У яких жанрах працювала Леся Українка?
Драматична поема, драма-феєрія, лірика, ліро-епос, літературна критика.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - У яких творах поетеси розкривається проблема митця і мистецтва та його ролі в суспільстві?
У поезіях "Як я люблю оці години праці", "Пророк", "Слово, чому ти не твердая криця?" Леся Українка розкриває проблему призначення поета і поезії. Поетеса розуміє, що поет повинен бути не тільки глашатаєм і речником народу, а й його проводирем. Поет — це голос самого народу. У праці на благо народу — щастя й призначення поета.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - У якому творі Лесі Українки порушується проблема відповідальності за долю Батьківщини та національної самосвідомості?
Проблеми відповідальності за долю Батьківщини та національної самосвідомості порушуються у драматичній поемі "Бояриня".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Який твір дослідники вважають вершиною пейзажної лірики Лесі Українки?
Поезію "Хвиля". Вона є одним із кращих мариністичних творів письменниці.
Зміст вірша можна розглядати як алегоричну картину людського життя.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →