- Чому дитинство Миколки ми можемо назвати важким?
Дитинство Миколки важке, бо він часто голодує, про нього не піклується мама, він ночує не вдома, у нього немає друзів між дітьми, він вчиться заробляти в надто ранньому віці, часто пропускає школу.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що подарувала Катька Миколці? Чи сподобався подарунок хлопчикові?
Дівчинка подарувала Миколці гіацинт, це було її власне бажання, бо всі дівчата дарували хлопцям лише шоколадки. Подарунок дуже йому сподобався, Миколка навіть поливав Гіацинта в один і той самий час. Він планував купити Каті гарний подарунок.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ви думаєте, чи отримає подарунок у день Святого Миколая наш герой? Чи заслуговує хлопчик на подарунок?
На мою думку, Миколка отримає подарунок, бо заслуговує на це. У кінці твору вказано, що вітчим кудись зник, а мама поклялась Миколці, що більше ніколи його не прийме. Тому подарунок для Миколки може бути від мами. А ще хлопчик може отримати подарунок від Товстухи, Жінки із запахом яблук, Каті. Можливо, подарунок отримає і Найда, адже це вірний Миколчин друг, який теж заслуговує бути щасливим.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як зав'язалася дружба Миколки з Найдою?
Миколка врятував Найду, коли його ще маленьким цуценям кинули у болото. Хлопчик полюбив цуцика, відтоді вони стали нерозлучними друзями. Найда в усьому допомагав хлопчикові, піклувався і оберігав.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як помстився Найда Чіксі за зневажливе її ставлення до Миколки?
Найда осоромив Чіксу перед усією школою, коли піймав зубами капроновий колготок, який вона не помітила і витягнула зі штанів. Уся школа реготала, коли собака біг за нею, а потім тягнув колготок. Того дня Найду навіть не прогнала з подвір'я школи. Весь той день всі у школі мали веселий настрій.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як проводять свій час наші герої?
Більшість часу друзі використовують на те, щоб здобути їжу, знайти щось потрібне. Вони бігають дворами, ловлять рибу, збирають пусті пляшки і монети, які загубилися. Часто, коли Вітчим погрожує, вони ночують у Халабуді. Коли Миколка у школі, Найда чекає за парканом.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ставився Миколка до паління та спиртних напоїв? Чому?
Миколка негативно ставився до паління і вживання спиртних напоїв, адже у нього був поганий досвід щодо цього. Якось Вітчим хотів навчити хлопчика цим поганим звичкам і Миколка знепритомнів.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яке у нього ставлення до матері?
Хоч мама не приділяє Миколці уваги, хлопчик все одно любить її. Він надіється, що вона зміниться, що виконає свої обіцянки, що стане добре виконувати свої обов'язки. Хлопчик вдячний їй за будь-який прояв турботи, за кросівки, які вже подерлися, за шматок черствого хліба.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яким чином пес віддячує хлопчикові за порятунок?
Найда допомагав Миколці збирати монети, які люди губили на базарі. Собака шукав на смітниках недоїдки і приносив хлопчикові. Найда навіть знайшов для друга пальто, щоб було тепліше. Коли Миколчині однокласники хвалилися своїми собаками, Найда виконав безліч команд і продемонстрував, що він розумний собака, хоч і без породи. Таким чином Миколка завоював авторитет. Собака помстився Чіксі, яка образила Миколку. У всіх цих діях Найда демонструє свою вдячність.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яку роль у житті безпритульного хлопчика відіграли дві літні жінки – Товстуха й Жінка з ароматом яблук? Чому, на ваш погляд, письменниця надала перевагу зображенню у творі літніх, а не молодих жінок?
Письменниця зображує двох літніх жінок, які залишились на старість самотні, тому вони краще можуть зрозуміти Миколку і його проблеми. Ці жінки швидше приходять на допомогу, бо вже знають, що життя інколи жорстоке, тому потрібно допомагати ближнім.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →