Гуцало Євген — Сім'я дикої качки
Контрольні запитання
- Для чого Юрко забрав каченят?
Він хотів відвезти їх у місто, показувати своїм товаришам.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Для чого Юрку потрібні були дикі каченята?
Юрко вважав, що зможе приручити їх, а потім забере їх в місто і показуватиме друзями, щоб вони захоплювалися його вчинком.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З якою метою автор олюднює природу, використовує персоніфікацію "Кущі перепиняли дорогу, шмагали по литках, ніби мстилися невідомо за що"?
Автор застерігає, що не можна втручатися бездумно в природу, яка тепер наче карала дівчинку за вранішній вчинок.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З якою метою Юрко привів додому хлопців?
Юрко хотів показати хлопцям каченят.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Знайдіть у тексті твору уривок, у якому описано, як Юрко ловив каченят.
"Щойно вони сховалися за кущем, як Юрко, кинувши свою вудочку стрімголов шугнув уперед. Сіра качка, помітивши небезпеку, скрикнула і разом із каченятами дременула в траву. Проте Юрко й не думав одставати. Він тільки побоювався, що виводок ось-ось добіжить до річки, плесне на воду — і втече. Тому забіг наперед, відрізаючи їм дорогу на берег. Качка, не наважуючись покинути дітей, не злітала в повітря, вона кидалася то туди, то сюди, захищаючи їх...
Читати відповідь повністю → - Про що говорили діти, коли поверталися з річки?
Юрко звинувачував Тосю в тому, що нічого не зловив, та вихвалявся.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Про що цей твір?
Розповідь про маленьку людину, що вчиться бути дорослою, відповідати за свої вчинки, розрізняти добро і зло.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Скажіть, чи є, на вашу думку, відмінність між світосприйняттям міського хлопчика Юрка і сільської дівчинки Тосі? У чому вона виражається?
Діти, що виросли на природі в селі, звичайно, розуміють її краще і чуйніше ставляться до неї, вона є частиною їхнього життя. Міські діти трохи відірвані і відчужені від природи, дивляться на неї більш як на місце розваг та наживи. Але й міські діти повинні усвідомлювати всю цінність і гармонію природи, поважати її закони, бути уважними і спостережливими, прислухатися до добрих порад сільських дітей
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Складіть порівняльну характеристику Тосі та Юрка, виділивши спільні та відмінні риси персонажів.
Спільні риси: Юрко і Тося – однолітки, вміють милуватися природою, люблять проводити час на природі, діти веселі, допитливі. Відмінні риси: Юрко любить вихвалятися, бреше, не дослухається до інших, не береже природу, високої про себе думки, натомість Тося – щира, дружелюбна, милосердна, здатна до співпереживання, готова прийти на допомогу.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чи думав Юрко про каченят потім?
Так, бо він бігав до річки кілька разів, хотів побачити качку з каченятами, надіявся, що пташенята живі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →