- Чому Соломія вирішила втікати разом з Остапом?
Соломія вирішила тікати з Остапом, бо не уявляла свого життя без нього: "Скоро ти пішов, я як стала на човні, так і задубіла. Холодна, холодна, мов завмерла!.. Далі прокинулась і чую, що все мені противне, все гидке: і чоловік, і панщина, й життя моє безщасне... Пропадай воно все пропадом... Піду і я світ за очі... Вже ж за тобою хоч серцеві легше буде...".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Соломія вирішила залишити Остапа біля озерця?
Соломія вирішила залишити Остапа біля озерця, бо вони надто довго блукали плавнями, поранений Остап надто виснажився, його палила гарячка. Тому жінка примостила його біля озерця, щоб він міг пити воду, а сама пішла на пошуки допомоги.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Соломія не відразу зрозуміла, що Остапа важко поранено? Яке почуття її охопило? Що допомогло Соломії опанувати свій жах?
Соломія не відразу зрозуміла, що Остапа важко поранено, бо була дуже перелякана. Її охопив жах, вона вхопила Остапа і швидко поволокла його за собою, щоб якнайдалі втекти. Вона хотіла перебігти це місце, а згодом Остап сказав, що більше не може йти, бо його поранено. Зрозумівши усе, доторкнувшись рани, Соломія зрозуміла, що має робити. В голові у неї розвиднілось. Жах її щез без сліду.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Соломія стала дружиною панського візника?
Соломія стала дружиною панського візника проти своєї волі: за візника її видав пан.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому турецька поліція заарештувала Остапа?
Одного разу старого цигана хтось поранив. Незабаром до халупи прийшла турецька поліція і заарештувала усіх чотирьох циган, а з ними і Остапа.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому, на вашу думку, М. Коцюбинський для опису сцени смерті Соломії використав неповні речення й крапки?
Неповні речення і три крапки позначають незакінченість, обривання думки, яке викликане зовнішніми перешкодами. Соломія відчуває, що тоне, і намагається врятуватися, тому її думки обриваються.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що було "зброєю" Остапа проти вовка?
Єдиною зброєю проти вовка була вода з озерця.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що відчув Остап, коли Соломія пішла шукати дороги до людей?
Коли Соломія пішла, Остап відчув себе відрізаним від світу і людей. У нього була гарячка, він щохвилини мочив руку в воді та охолоджував чоло, очі, голову.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що давало сили героям долати такі великі труднощі на шляху? Ці труднощі руйнували чи зміцнювали переконання Остапа й Соломії?
Труднощі на шляху не спиняли Остапа і Соломію, їм додавали сил прагнення волі, взаємопідтримка, нові знайомі, віра в те, що все ж таки доберуться за Дунай. Навіть коли вони не змогли разом з іншими переправитися на інший бік річки, Остап і Соломія не втрачають надії, а йдуть до мельника Якима і отримують пораду зв'язати невеличкий пліт. Отримавши поранення, Остап з останніх сил біжить разом з Соломією. Згодом Соломія не розгублюється, а перев'язує рану і надіється на краще...
Читати відповідь повністю → - Що загрожувало Соломії, коли вона опинилася сама в плавнях?
Соломії загрожували дикі звірі, голод, а найгірше – пожежа у плавнях.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →