- Які метафори використовує автор, щоб змалювати волелюбний український народ?
"Вільний дух народу ще тлів під попелом неволі", "На широкі бессарабські степи, вільні, без пана й панщини, рвалась гаряча уява й тягла за собою сотки й тисячі...", "Недобитки січової руїни, хоробріші, завзятіші, звили собі гніздо в Туреччині…", "тікало од пана і панщини все, що не заплісніло в неволі, не втратило ще живої душі...", "А проте, мов талії води під теплим подихом весни, річкою текло вкраїнське селянство туди, де хоч дорогою ціною можна здобути бажану волю...".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які риси характеру Соломії виявилися під час блукання в плавнях?
Під час блукання в плавнях Соломія виявила сміливість, наполегливість, надію на краще, шалену відважність.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Які якості має Іван Котигорошок? За що йому симпатизує читач?
З Іваном Котигорошком Остап і Соломія познайомилися у дорозі. Іван був їхнім земляком. Цей чоловік був веселим, добродушним, балакучим. Він втік не так від панщини, як від лютої жінки. Іван прив'язався до Соломії і готовий був виконати усі її прохання. Тож коли Остап потрапив у біду, Соломія легко вмовила Івана допомогти. Читач симпатизує Івану за готовність прийти на допомогу, за жартівливість, за доброту, за пожертвуване життя у спробі звільнити Остапа.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Якого символічного значення набуває у творі зміна кольорів?
Зміна кольорів допомагає передати внутрішній стан героїв, їхні почуття. Наприклад, у момент, коли Остапа поранили, довкола панує чорний колір ночі, Соломія нічого не може побачити. І це лише підсилює тривогу і страх героїв. У плавнях Соломію, яка заблукала, всюди супроводжує жовтий колір комишів, який підсилює її відчуття розгубленості і самотності.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яку ціну довелося сплатити Остапу за волю?
Втрата Соломії, самотнє життя на чужині.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →