- Чи винний, на вашу думку, Федько в тому, що Толя поліз на кригу?
На мою думку, Толя сам винен, бо це було його бажання йти на кригу. Федько не винен і в тому, що дав Толі палицю, адже попереджав його про небезпеку і радив не йти: "— А як упадеш у воду? — Не бійсь, не впаду. Давай! — Лучче не треба, Только... Ти не вмієш. — Овва! Ти один умієш. Ну, давай палицю. Що, може жалко? — На...— стиснув плечима Федько,— тільки гляди... Толя взяв палицю і пішов на кригу.".
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чи можна вважати в кожному епізоді, коли Толині батьки звинувачували Федька, Толю невинним?
На мою думку, завжди був винен саме Толя, бо він "…зовсім не мав нахилу до Федькових забав", а спокусившись і забруднившись чи подерши одяг, завжди звинувачує у всьому Федька. Промовистим є епізод, коли хлопці гуляють під дощем і Толя приєднується до них: "…Хлопці теж кричать і, схопившись за руки, біжать униз. Толя посередині.". Тут читач бачить, що Толю прийняли до свого гурту хлопці на чолі з Федьком, які нічого поганого не роблять паничу. Та коли Толя хворіє після пригоди, Федька знову звинувачують і б'ють.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чого навчило вас оповідання "Федько-халамидник"?
Оповідання "Федько-халамидник" навчило мене, що перше враження від людини може бути помилковим. На початку твору Федько постає у не зовсім позитивному образі, але згодом від демонструє, що може бути чесним, незрадливим, терпеливим і небайдужим, прийти на допомогу, ризикуючи власним життям. Інші хлопці – Спірка, Стьопка, Васька постають у кінці оповідання справжніми друзями, приходять Федькові на допомогу, хоч між ними і були конфлікти...
Читати відповідь повністю → - Що про нього думають люди? Підтверджуй відповідь цитатами з твору
Хлопці називають Федька задавакою, халамидрою, босявкою, заразою. Люди впізнають його на кризі і називають паршивець, одурілий хлопець, сукин син, халамидро звісне, пробийголова, шибеник.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ви вважаєте, ким би стали хлопці, коли б виросли?
Познайомившись з героями твору, я уявила собі, ким би стали хлопці, коли б виросли. Думаю, що навряд чи змінилися б їх характери і соціальний стан. Розумного, вмілого й спритного Федька я бачу робітником, таким, як і його батько. Звичайно ж, він би не зміг терпіти принижень і несправедливості. І ому вважаю, що Федько став би бунтівником.
А ніжний, делікатний, боягузливий Толя, мабуть, став би якимось чиновником. Займав неабияку посаду, бо для нього нічого не варто безсовісно брехати, намовляти на когось, підлабузнюватися. Ще б Толя зневажав бідних.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ти думаєш, якщо Федько забирав у хлопців змія, то навіщо згодом його повертав та ще й приносив ниток?
Федько повертав змія, бо він йому не був потрібний, хлопець просто хотів продемонструвати свою силу, а нитки приносив, щоб у хлопців виходило запускати змія ще краще, а також показати, що і сам має необхідні матеріали, щоб зробити змія.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як характеризує Федька той факт, що він повернув відібраного змія, ще й ниток своїх дав хлопчикам?
Те, що Федько повертає змія, характеризує його, як безкорисливу людину, йому не потрібний повітряний змій, він просто хотів продемонструвати, що він найсильніший. А те, що він дає ще й нитки, говорить про те, що він сам любить запускання повітряних зміїв і хоче, щоб нитки послужили хлопцям і змій літав ще краще.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Яке перше враження може скластися про Федька, судячи з його прізвиська – халамидник?
Спершу може скластися враження, що Федько негативний персонаж, який не слухає і не поважає дорослих, ображає усіх дітей, весь час бешкетує і робить тільки погані вчинки.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Якщо Федько завжди говорив тільки правду, то чому він обманув Толиного батька?
Федько обманув Толиного батька, бо пожалів Толю, який ридав і боявся покарання.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →