Шевченко Тарас — І виріс я на чужині...

Шкільні твори

Автобіографічні мотиви у вірші Т. Шевченка "і виріс я на чужині"

Автобіографічні мотиви у вірші Т. Шевченка "і виріс я на чужині"
У безсмертних творах Тараса Шевченка відбилися спалахи збройних повстань народу проти гнобителів; у його поезії є відблиск вод Дніпра, спалахи сонця, яке заходить за обрій. Поет-борець, поет-революціонер, поет-патріот. Скільки переживань, скільки випробувань було на шляху видатного поета! 1848 року під час перебування поета на острові Кос-Арал був написаний вірш "І виріс я на чужині"...

Читати приклад твору →

Віра в світле майбутнє України (за поезіями "Заповіт", "І виріс я на чужині")

А я дивлюся... і серцем лину
В темний садочок на Україну.
Т. Шевченко
Під час тяжкої хвороби Т. Г. Шевченко багато думав про майбутнє України, мріяв про визволення свого народу. Тоді він написав своє звернення до українського народу — "Заповіт"...

Читати приклад твору →

Змалювання тяжкого життя селян-кріпаків (за віршем "І виріс я на чужині")

Тарас Григорович Шевченко все своє життя присвятив служінню рідному українському народу. Він не переставав думати про свою батьківщину навіть на засланні.
Криючись від жорстоких наглядачів, поет писав:
Здається — кращого немає
Нічого в Бога, як Дніпро
Та наша славная країна...
Але спогади бувають оманливими, а добро — там, де нас немає. І це підтверджує дійсність...

Читати приклад твору →

Зображення Т. Шевченком тяжкого життя селян-кріпаків у поезії "І виріс я на чужині"

У поезії "І виріс я на чужині" Шевченко відтворив враження від перебування в селі Кирилівці під час першої подорожі на Україну у 1843 році. Поет згадує рідне село, говорить про всю Україну. Він протиставляє чудовій українській природі тяжке життя поневоленого народу.
Тарас Шевченко із захопленням говорить про рідний край. Його мальовничі пейзажі приваблюють Шевченка і як патріота, і як художника:
...Одинокому мені
Здається — кращого немає
Нічого в Бога, як Дніпро
Та наша славная країна.....

Читати приклад твору →

Любов до Батьківщини в поезії Тараса Шевченка (За віршами "Сонце заходить, гори чорніють..." та "І виріс я на чужині...")

З дитячих років Великий Кобзар глибоко співчував людському стражданню. Чуйна й людяна дитина, він переймався нещастями покривджених. Ще юнаком Тарас жадібно вслухався в сумні оповіді про минуле українського народу, про кривди, які чинили над ним, про його одвічний душевний біль.
Вже в зрілі роки, перебуваючи в засланні, Тарас Шевченко написав хвилюючий вірш "І виріс я на чужині...". У цьому вірші Кобзар згадує сумну подорож на Україну, до рідного свого села...

Читати приклад твору →
Дивіться також