Українка Леся — На роковини Шевченка

Шкільні твори

Слово Кобзаря — гостра зброя в руках народу (за поезією "На роковини Шевченка") (1 варіант)

Леся Українка рано почала займатися літературою. Писала вона завжди українською мовою, любила українські пісні. Як відомо, великий вплив на неї мала і творчість Т. Шевченка. Тому не дивно, що Леся Українка присвятила геніальному Кобзареві вірш, в якому яскраво зображено вплив Шевченка на всю українську літературу та на розвиток української духовності.
Леся Українка вважала слово найгострішою зброєю, а поета — діячем, який повинен боротися за кращу долю свого народу...

Читати приклад твору →

Слово Кобзаря — гостра зброя в руках народу (за поезією "На роковини Шевченка") (2 варіант)

Справжня патріотка, Леся Українка у своїх творах прославляє борців, які здатні на будь-які тортури заради щастя народу. Поетичне гасло її — служіння поета народові. Саме таким поетом був Т. Шевченко, оспіваний авторкою у вірші "На роковини Шевченка".
Л. Українка вдячна Кобзареві, що він не спокусився принадами багатства та ситого життя, "обрав свою вбогу ниву". Із захопленням змальовує вона силу його таланту:
Гомоніла твоя кобза
Гучною струною,
В кожнім серці обзивалась
Чистою луною...

Читати приклад твору →

Слово Кобзаря — гостра зброя в руках народу (за поезією "На роковини Шевченка") (3 варіант)

Слово — єдина зброя в боротьбі з кривдою і неправдою. Поет, озброєний словом, повинен стати ватажком рідного народу й активно діяти на його користь. Великий Кобзар своїми творами прокладав шлях розвитку нової української літератури, і цим шляхом пішли наступні покоління письменників.
Леся Українка народилась через десять років після смерті Шевченка...

Читати приклад твору →
Дивіться також