Українка Леся — Досвітні огні

Шкільні твори

Алегоричні образи в творі Лесі Українки "Досвітні огні"

Алегоричні образи в творі Лесі Українки "Досвітні огні"
I. Леся Українка — друг і захисник народу. (Леся Українка своїм життям, своєю невтомною працею показала, яким повинен бути народний митець. Свою безмежну любов до вітчизни, до українського народу поетеса розкрила у багатьох літературних творах.)
II. "Досвітні огні" — громадсько-політична лірика.
1. Виклад у поезії думок, настроїв та почуттів поетеси. (Вірш "Досвітні огні" Леся Українка написала 1892 року...

Читати приклад твору →

Алегоричні образи в творі Лесі Українки "Досвітні огні" (2 варіант)

Дев'яності роки XIX століття в Україні — пора особливо жорстокого засилля царської бюрократії. У цю глуху ніч самодержавної реакції Леся Українка замислювалася над місцем людини в суспільстві. Вона пише вірші, у яких засуджує пасивне ставлення до долі своєї вітчизни, закликає до активних дій, до боротьби за нове життя. Однією з таких поезій є "Досвітні огні".
Твір починається картиною темної ночі, яка своїми чорними крилами закрила потомлених людей...

Читати приклад твору →

Віра в перемогу добра й світла (За поезією Лесі Українки "Досвітні огні")

Треба зрозуміти мову неба, мову цієї одвічної книги буття. Треба знайти зорю, що світить саме для нас, таємничу зорю, яка має освітити шлях знеможеним і зажуреним. Тоді раби, які в пітьмі шукають вірної дороги, зможуть підвестися з колін і рішуче вирушити в путь. Якщо ж далекі й горді небесні світи шлють лише слабке проміння, чи не краще самим запалити ясну зірку, промені якої проріжуть темряву ночі?..

Читати приклад твору →
Дивіться також