Ліричний герой поезії О. Блока

Шкільний твір

I. Олександр Блок — поет, наділений божественним даром.

II. Особливості ліричного героя О. Блока.

1. Входження Блока в літературу як співця "туманної любові, неземної і піднесеної" (гармонійність віршованої мови, натхенність і вишуканість почуттів ліричного героя в ранніх віршах Блока).

2. Драматична суперечка ліричного героя з вульгарним буржуазним побутом ("Незнайомка" — виникнення романтичного, піднесеного любовного переживання в душі героя; натхенність ліричної героїні Блока, як протест проти світу п'яниць, присяжних дотепників; контрастна несумісність світу "пьяниц с глазами кроликов" і жіночого образу, який вміщує в собі "древние поверья" і зачарування "дальних берегов"; виникнення у складній духовній сутичці мотиву заповітної, довіреної герою таємниці: "глухие тайны мне доверены, мне чье-то солнце вручено"),

3. Ускладнення інтимних переживань ліричного героя ("О доблестях, о подвигах, о славе..." — шедевр російської і світової лірики; показ з надзвичайною моральною чистотою стану людини, охопленої всеосяжним почуттям любові).

4. Почуття любові і співчуття до ближнього ("На железной дороге" — тема страждання особистості, що роздавлена "залізною дійсністю"; перетворення історії ображеної дівчини у трагедію покоління, народу).

5. Ліричний герой Блока (це подорожній, який загубився у пропащих, але завжди милих серцю просторах Росії, з якою нічого не страшно; створення поетом особливого поетичного образу батьківщини — це образ красуні-жінки, коханої, нареченої; чистота світлого образу, збереження нею первісної чистоти душі поета).

III. Блок — великий поет, поет витонченої гармонії.