Бібліотека Української Літератури
Українська література  :  Бібліотека  :  Сучасна література  :  Біографії  :  Критика  :  Статті  :  Енциклопедія  :  Народна творчість  |
Навчання  : Реферати  : Шкільні твори  : Твори з мови  : Стислі перекази  : Запитання  : Крилаті вирази  : Словник |

Твір на тему Заповідники кажанів (твір-роздум про вчинки людей)

У лісництвах Харківської області взято під охорону старі дуплисті дерева. Зда¬валося б, яка користь від такого дерева? Можна було б його зрубити, а на його місце посадити саджанець. Проте саме старі дупла дерев не стають на заваді у лю¬дини, а беруться під охорону.

Річ у тому, що в дуплах оселяються кажани, і коли гине дерево, частенько ги¬нуть і мешканці дупел.

Кажани, як відомо, в народі ототожнюються з упирями — казковими перевертнями. Але саме вони дають велику користь людині, знищуючи шкідливих ко¬мах — шкідників садів, полів, лісів. Ось чому лісівники Харківської області взялися оберігати кажанів і принаджувати їх в ліси.

Для цього лісівники, по-перше, почали вивішувати на стовбурах сухих дерев і стовпах так звані дуплянки — помешкання для кажанів, у яких ті охоче оселяються. По-друге, лісники стежать, щоб браконьєри не вирубували ліс, слідкують за тим, щоб не було лісових пожеж, багато роблять для того, щоб підтримувати сані¬тарний стан лісу. Наприклад, проводяться санітарні вирубування старих суків, які стають причиною захворювання дерев.

По-третє, звички кажанів вивчають вчені Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. У заповідні місця, де мешкають кажани, організують на¬укові експедиції. Там, де привільно кажану, там здоровий ліс, а ліс, як відомо, — це зелені легені Землі. І рятувати свою землю людина має вчасно.

З настанням холодів кажани покидають слобожанські ліси, перелітаючи, подібно до птахів, в теплі країни. Правда, деякі види кажанів залишаються зимувати. Вони оселяються на горищах сільських садиб, дач.

Якщо розуміти живу природу, берегти її, то не знадобляться ніякі хімічні засоби для захисту рослин від шкідників. Ось у нашому випадку справжнім санітаром лісу є кажан.bigmir)net TOP 100          SERVER UA - Выделенные сервера
Сторінку згенеровано за 0.010328 сек.